Popis oblasti

Val Brembana – dôvod, prečo sa oplatí obísť Alpy z juhu

Z pohľadu prevažnej väčšiny slovenských lyžiarov išlo až do roku 2005, keď premiéra Foppolo ihneď znamenala prenikavý úspech, o úplne neznámu oblasť, ktorá sa nachádza na južnom úbočí hlavného alpského masívu nad mestom Bergamo v Lombardii.

Bergamo – západný výčnelok Benátskej republiky nad Pádskou nížinou

Pred vystúpením z diaľnice do hôr odporúčame na chvíľu sa zastaviť v Bergame. Toto kedysi najzápadnejšie mesto Benátskej republiky ponúka jedinečnú stredovekú architektúru rozloženú na prvých vyvýšeninách Álp. Z mestských hradieb a veží si možno pozrieť nemalú časť Pádskej nížiny od Verony po Miláno.

Z údolia riečky Brembo za slávou do celého sveta

V údolí riečky Brembo, ktorá dala oblasti meno, narazíte pri stúpaní do horských stredísk na pojmy, vďaka ktorým pozná údolie celý svet. Prejdeme cez slávne kúpele San Pellegrino Terme, kde sa čerpá azda najznámejšia talianska minerálna voda San Pellegrino a minieme aj továreň na brzdové komponenty Brembo, ktorými sú osadené nielen vari všetky vozidlá Formuly 1, ale možno aj vaše auto.

V Piazza Brembana sa cesty prvýkrát rozdeľujú – vľavo sa ide ku skiareálom Piazzatorre a Piani di Bobbio. Pokračujeme však vpravo cez mestečko Branzi a po ďalších kilometroch stúpania sa za ním cesty znovu rozdeľujú – vľavo sa ide ku skiareálu San Simone a vpravo hore do Foppolo alebo Carona.

Mimoriadne prívetivé skiareály za fantastické ceny

Jedna z mála nevýhod Val Brembana je, že strediská San Simone a Foppolo/Carona nie sú vzájomne lyžiarsky prepojené. Zato sa však svojim návštevníkom bohato odmenia mimoriadnou prívetivosťou miestnych obyvateľov, akoby údolie zvažujúce sa na juh nasiaklo známy taliansky temperament, ktorý niekedy tak veľmi chýba horalom z hlbokých údolí pri severotalianskych hraniciach. Čakajú vás okrem iného modernizované prepravné kapacity, výrazne posilnené umelé zasnežovanie aj nový snowpark.

Tunajšie lyžovanie vás môže len príjemne prekvapiť – a naše ceny azda ešte viac!

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?