NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Špindlerův Mlýn - najlepšie české horské stredisko


Krkonošský Špindlerův Mlýn je po všetkých stránkach najlepšie české horské stredisko, ktoré ako asi jediné znesie porovnanie so špičkovou zahraničnou konkurenciou. Známe je najmä svojou zimnou lyžiarskou prevádzkou, konává sa tu i Svetový pohár, preto sú hlavou areálu vysokokapacitné rýchle moderné sedačkové lanovky. Vďaka nim sa v letnej sezóne peší i cyklisti rýchlo a jednoducho dostanú do najvyšších polôh. Nesmierne rozsiahla a v horských strediskách v ČR obdoby nemajúca je ponuka vyžiatia. V meste i jeho okolí nájdete mnoho doplňujúcich aktivít, pri ktorých si odpočiniete, zašportujete a odnesete nezabudnuteľné zážitky. Pestrá škála siaha od letnej bobovej dráhy cez Adventure park, Monkey park, zlaňovanie priehrady Labská, štyrkolky, kolobežky, jazdu na koňoch, minigolf, squash, tenis, až po známy aquapark či napríklad rybárenie. O kvalite strediska svedčí tiež nebývalý záujem návštevníkov zo západnej a severnej Európy.


Nespočet turistických a cyklistických trás


V letných mesiacoch, ale tiež na jar a na jeseň, ponúka Špindlerův Mlýn a jeho okolie nespočet turistických a cyklistických trás, naučných chodníkov i širokú ponuku športových a rekreačných aktivít ako pre náročných športovcov, tak i pre rodiny s deťmi.


Špindlerův Mlýn a jeho okolie sú pretkané množstvom značených turistických trás, niektoré z nich vedú z mesta až na vrcholky hôr. Hrebeňové túry k prameňu Labe, putovanie po hrebeňových búdach, až na najvyššiu horu Snežku, tu všade prechádzajú turisti a návštevníci, ktorí sa zoznamujú s jedinečnými partiami Krkonošského národného parku.


I cykloturistika patrí do Špindlerovho Mlýna a jeho okolia. Šlápnuť do pedálov a vyraziť po dobre značených cyklochodníkoch alebo v letných mesiacoch využiť krkonošské cyklobusy, ktoré vás vyvezú do vyššie položených partií Krkonoš. A kto zatúžil po troche adrenalínu? Stačí zavítať do Špindl bike parku. V mestečku je široká ponuka predajní, požičovní a servisov kvalitných bicyklov.


Bohatý spoločenský život mestečka


Špindlerův Mlýn je známy ako "druhá Praha", miesto stretávania českých celebrít, bohatý večerný a nočný život, nájdete tu i celé množstvo luxusných obchodov a reštaurácií. Celkovo Špindlerův Mlýn pôsobí veľmi dobrým dojmom ako progresívne sa rozvíjajúce mestečko, ktoré sa nemusí hanbiť ani v porovnaní s horskými centrami alpských veľmocí. Naviac logicky oproti Alpám ponúkne výrazne jednoduchšiu dostupnosť a „domáce“ prostredie. Nevýhodou je snáď len (kvôli vysokému záujmu návštevníkov najmä zo zahraničia) vyššia cenová hladina oproti ostatným areálom v ČR.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?