Popis strediska

Chopok je s 2.024 m treťou najvyššou horou Nízkych Tatier, nachádza sa v hlavnom hrebeni západne od Ďumbieru, najvyššieho vrcholu celého pohoria. Vrchol ponúka úžasný výhľad na Vysoké Tatry a Liptov na severe a údolie Hronu na juhu. Niekoľko desiatok metrov pod vrcholom sa nachádza ubytovňa a reštaurácia Kamenná chata. Pod vrchol Chopku vedie kabínová lanovka Priehyba-Chopok vybudovaná v roku 2012 s prepravnou kapacitou 2.480 os./hod. Vrcholová stanica je vo výške 2.004 m n. m. a jazda v 20miestnej kabíne trvá celkom 6,5 minúty. Priemerná ročná teplota pod vrcholom Chopku je -1 °C, pričom letné maximálne teploty dosahujú 18 °C a zimné minimum -27 °C. Priemerná teplota v januári je -8 °C a v júli +6 °C. Chopok je podľa meteorologických meraní najvetrnejšou slovenskou horou. Obľúbená hora v zime láka najlepšími slovenskými zjazdovkami, v lete potom turistickými trasami a panoramatickým výhľadom z vrcholu.

Ubytovanie pri samom vrchole

Na Chopku ponúkame exkluzívne ubytovanie v najvyššie položenom hoteli v strednej Európe, ktorý leží vedľa vrcholu tejto tretej najvyššej hory Nízkych Tatier. Hotel je dostupný lanovými dráhami (v cene pobytu) alebo turistickým výstupom. Parkovanie je zaistené v Jasnej v lokalite Biela Púť alebo v Krupovej na južnej strane Chopku. Jedinečná poloha hotela v nadmorskej výške 2.004 m n. m. na hrebeni Nízkych Tatier garantuje impozantné výhľady na Nízke i Vysoké Tatry a priľahlé kotliny.

Nízky počet izieb podtrhuje dokonalo intímne prostredie a pocit výnimočnosti, v panoramatickej reštaurácii si pri večeri môžete vychutnať i nádherné západy slnka. Turistické chodníky napájajúce sa na veľké množstvo strás vychádzajú priamo od hotela.

Atrakcie pod Chopkom

Na severnom úpätí Chopku leží horské stredisko Jasná. Nachádza sa na konci Demänovskej doliny, jeho najväčšími atrakciami sú Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody.

V roku 2003 bol 4 km severozápadne od centra Liptovského Mikuláša na ploche 14 ha otvorený Aquapark Tatralandia, dnes najväčší aquapark v strednej Európe. Je tu využívaná termálna voda z 2.500 m hlbokého vrtu, v bazénoch má teplotu do 38 °C. Ponúka kúpanie a oddych v 11 bazénoch s termálnou vodou, osem bazénov je otvorených celoročne a tri z nich sú kryté. K aquaparku patria tobogány, šmýkľavky, gejzíry, masážne sedenie a mnohé ďalšie atrakcie. Súčasťou je saunový svet Tatra-Therm-Vital a komplex Wellness Paradise. V tesnej blízkosti aquaparku vyrástla kópia amerického westernového mestečka, lanový park Tarzania a multifunkčná hala Liptov Aréna, ktorá je miestom konania kultúrno-spoločenských a športových akcií.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?