NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Najväčší francúzsky región - rozmanitá Nová Akvitánia

Najväčším z 13 regiónov Metropolity Francúzska je Nová Akvitánia, ktorá sa nachádza v západnom Francúzsku pri pobreží Biskajského zálivu. V tomto veľmi rozmanitom regióne, ktorého správnym strediskom je mesto Bordeaux, si na svoje príde snáď každý turista. V Novej Akvitánii na vás čaká množstvo historických a kultúrnych pamiatok, pokojná vidiecka atmosféra, dlhé piesočnaté pláže obmývané Atlantickým oceánom a tiež výborná miestna kuchyňa plná morských plodov a rýb.

Návšteva Poitiers a jeho okolie

V našej ponuke nájdete ubytovanie v južnej časti regiónu, v kraji Landes, kde sú tie najlepšie lokality pre surfovanie v Európe a aj v severnej časti na ostrove Ré, v blízkosti známeho prístavného mesta La Rochelle. Cesta na západ Francúzska je bohužiaľ časovo náročnejšia, je potrebné počítať s 14 - 16 hodinami jazdy. Po ceste tam aj späť iste neminiete Poitiers, ktoré bolo v 15. storočí hlavným mestom Francúzska, než sa tejto úlohy ujala Paríž. Len 7 km severne od Poitiers, mesta mnohých kostolov a ďalších zaujímavých historických stavieb, sa nachádza unikátny zábavný park Futuroscope, v ktorom sa vďaka najnovším technológiám bavia a vzdelávajú nielen deti, ale aj dospelí návštevníci. Prehliadka parku zaberie pokojne aj celé popoludnie. Koho miesto techniky zaujíma skôr zoológia, nemal by vynechať návštevu zooparku "Údolie opíc", kde sa chová viac ako 30 druhov primátov, ktorí sa tu voľne pohybujú medzi turistami. Zoopark sa nachádza južne od Poitiers neďaleko obce Romagne.

Île de Ré - ostrov zelených okeníc a bielych domčekov

Île de Ré je asi 30 km dlhý ostrov a pretože jeho najvyššia nadmorská výška nepresahuje 20 m n. m., Dalo by sa povedať, že je takmer plochý, teda ideálny pre cykloturistiku. S pevninou je spojený impozantným mostom dlhým takmer 3 km, ktorého prejazd je spoplatnený. Île de Ré je veľmi vyhľadávanou turistickou destináciou a často býva nazývaný ostrovom zelených okeníc a bielych domčekov a okrem divokých romantických pláží a rybárskych dediniek tu nájdete tiež soľné pole, z ktorých sa získava stále ešte pôvodným spôsobom morská soľ.

La Rochelle s morským akváriom, pevnosť Boyard z lode alebo najvyššia piesočná duna v Európe

Obľúbeným turistickým cieľom v severnej časti regiónu je morské akvárium v ​​prístavnom meste La Rochelle, ktoré je so 3 milióny litrov vody jedným z najväčších súkromných akvárií na svete. Z La Rochelle sa potom môžete vydať na 2hodinovú plavbu k pevnosti Boyard, ktorú preslávila aj obľúbená legendárna televízna súťaž. Pevnosť je verejnosti bohužiaľ neprístupná a tak je možné ju obdivovať len z paluby výletnej lode. Južnejšie pod Bordeaux potom môžete zdolať Dune du Pilat, najvyššiu piesočnú dunu Európy, ktorá sa nachádza v zátoke pri obci Arcachon.

Dlhé piesočnaté pláže Atlantického oceánu - raj surfistov na juhu západného Francúzska

Ďalšie ubytovacie kapacity z našej ponuky nájdete v južnej časti Novej Akvitánie, v kraji Landes. Nachádza sa v destináciách Moliets-et-Maa, Soustons-Plage a Ondres. Dlhé a široké pláže sú tu v obkľúčení surfistov, ktorí sa neúnavne vrhajú do vĺn divokého Atlantiku. Áno, je potrebné si uvedomiť, že Atlantický oceán nemusí byť vždy tak prívetivý ako je napríklad Stredozemné more. Spätné prúdy môžu byť silné a zradné a vlny môžu niekedy dosahovať naozaj veľkých výšok. Ak je vyvesená červená vlajka, je najlepšie vyraziť na výlet.

Baskický vidiek a podhorie francúzskych Pyrenejí

Potulky po malebnom baskickom vidieku vás môžu zaviesť do malej dedinky Espelette, ktorá sa preslávila produkciou piment d'espelette, teda pálivou paprikou - korením, ktoré je základnou surovinou miestnej kuchyne. Pre baskický vidiek sú typické biele domčeky s červenými hrazdami , za oknami kvitnú muškáty a fasády zdobia zväzky sušených červených papričiek. Od pobrežia je to neďaleko aj do Pyrenejí, kde je pre návštevníkov pripravené nespočetné množstvo značených turistických trás. Ak zostanete pri pobreží, nevynechajte návštevu elegantného mesta Biarritz, ktoré je okrem svojich slávnych pláží známe napríklad aj špičkovými golfovými ihriskami. Odtiaľ je to potom už len kúsok k španielskym hraniciam.

Gurmánske zážitky po francúzsky

Gastronómiu Novej Akvitánie sa dá len ťažko opísať v jednom odseku, ale fakt, že sa v tomto regióne nachádza viac ako 20 reštaurácií ocenených michelinskou hviezdou hovorí za všetko. Pochutnáte si na špecialitách z rýb a morských plodov, foie gras vo všemožných úpravách, na kozom syre Chabichou (šabišu), alebo šunke z Bayonne. A nie je väčšieho zážitku ako zapíjanie lokálnych špecialít veľmi známym vínom Bordeaux z oblasti Saint-Emilion.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Kaiserslautern, Saarbrücken, Metz, Châlons-en-Champagne, Troyes, Orléans, Tours, Poitiers, La Rochelle, Île de Ré

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Kaiserslautern, Saarbrücken, Metz, Châlons-en-Champagne, Troyes, Orléans, Tours, Poitiers, Bordeaux, Moliets-et-Maa, Soustons-Plage, Ondres

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?