NEV-DAMA a.s.

Blanes - atraktívne letovisko na rozhraní pobreží Costa Brava a Costa del Maresme

Blanes je typické mestečko katalánskeho pobrežia nachádzajúce sa necelých 70 km severovýchodne od Barcelony na rozhraní pobreží Costa Brava a Costa del Maresme. Costa Brava, čiže "divoké pobrežie", sa rozprestiera od Blanes až po hranice Francúzska a je charakterizované rozoklanými útesmi s piesočnatými alebo kamienkovými plážami medzi nimi. Južne od Blanes, takmer až po hlavné mesto Katalánska Barcelonu, je pobrežie pokojnejšie, rovinaté, lemované radom hotelov a nazýva sa Costa del Maresme.

Piesočnaté pláže v kulisách divokých skál a hradné zrúcaniny

Blanes ponúka unikátny mix toho najlepšieho z oboch pobreží, pláž je tu pohodlne široká a piesočnatá, romantickej panoráme pobreží však dominujú posledné divoké skaly Costa Bravy. Blanes je pôvodne rybárske mestečko, preslávené svojimi nevšednými rybími trhy. Dodnes zostalo zachované historické jadro s fontánou zo 14. storočia a kaplnkou námorníkov. Dominantou mestečka je zrúcanina hradu Sant Juan, neďaleko ktorého sa v zátoke Sa Forcanera nachádza známa botanická záhrada Mar aj Murtra s tropickými rastlinami, ktorá bola založená v roku 1920 Nemcom Karlom Faustom.

Rušné fiesty a veľa skvelých možností vyžitia

Blanes je zvlášť očarujúce v čase sviatkov sv. Kristíny, kedy sa koná prehliadka ohňostrojov, ktoré do mestečka prilákajú mnoho turistov. Milovníci slniečka, piesočnatých pláží, kvalitných hotelových služieb, výborného jedla a rušného prostredia s kaviarničkami, barmi aj diskotékami sa vracajú každým rokom späť, aby tu prežili bezstarostnú dovolenku. Výborná gastronómia oblasti založená predovšetkým na bohatstve mora a dobrom víne spolu s množstvom kultúrnych a historických pamiatok dávajú záruku kvalitne stráveného odpočinku.

Výlety po stopách katalánskych velikánov

Milovníci poznania si zaiste vyberú v kraji, ktorého tradícia a kultúrny život ovplyvnili takí umelci, akými boli Antonio Gaudí, Salvador Dalí, Pablo Picasso alebo Joan Miró, ktorých tvorbu tu na mnohých miestach nájdu.

More a pláže

More je tu veľmi čisté a po väčšinu roka pokojné, v blízkosti skál je však pri príboji potrebná opatrnosť. Uprostred mesta do mora vybieha skalnatý útes zvaný La Palomero, ktorý delí mestské pláže na 2 úseky. Pláže sú piesočnaté, verejné, široké až 50 m, dlhej takmer 4 km, lemované promenádou s hotelmi a penziónmi. Vstup do mora je pozvoľný, vhodný aj pre menej zdatných plavcov. Pláže sú vybavené sprchami, detskými kútiky a športoviskami, každodenne sú udržiavané. Ponúkajú sa tu všetky druhy vodných športov. V centrálnej časti Blanes sú k dispozícii na plážach aj bary a reštaurácie. Na vyhradených miestach je možné využiť aj plážový servis (za poplatok). Na severnom okraji mesta možno nájsť romantické zákutia malých pláží lemovaných skalnatými útesmi. Jedná sa prevažne o piesočnaté pláže, avšak miestami môžu byť tvorené aj malými kamienkami.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, diaľničný výjazd č. 9 Lloret de Mar, Blanes

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, diaľničný výjazd č. 9 Lloret de Mar, Blanes

2 zájazdov / ubytovaní

***

Španělsko, Blanes

 • 200 m
 • ÁNO
 • HB
 • ÁNO
 • NIE
 • PRÍPL.
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2/3 balkon, P2/3/4 balkon, P1

♣♣♣

Španělsko, Blanes

 • 10 m
 • NIE
 • BS
 • ÁNO
 • Info
 • PRÍPL.

Dostupné typy ubytovania:
3 miestnosti: mono 2, trilo 6

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?