NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY:

 • jedno z nejpôvabnejších mestečiek pobrežia Costa del Maresme
 • veľmi dlhá a široká piesočná pláž s niekoľkými zátočinami
 • prepestrá paleta športov a zábavy dostupných pri tunajšom mori
 • lákavé starobylé centrum Calelly s krivoľakými uličkami
 • živé letovisko s množstvom reštaurácií, nočných klubov a diskoték
 • odporúčaná návšteva miestnej tržnice preslávenej svojími karafiátmi
 • poloha na úpätí hôr chrániacich pobrežie pred nepriazňou počasia
 • najväčší festival tradičného katalánskeho tanca sardana
 • nesmierne široká škála výletov do bližšieho i vzdialenejšieho okolia
 • veľmi dobré spojenie s Barcelonou priamo železnicou i dialnicou
 • Calella - jedno z najpôvabnejších mestečiek pobrežia Costa del Maresme

Calella - jedno z najpôvabnejších mestečiek pobrežia Costa del Maresme

Calella (možno sa stretnúť aj s pomenovaním Calella de Mar alebo Calella de la Costa) je katalánskej mestečko s pôvabnou historickou časťou a modernou hotelovou zástavbou nachádzajúcou sa na pobreží Costa del Maresme na úpätí pohoria Montenegro. Leží o niekoľko kilometrov bližšie k Barcelone než nadväzujúce strediská Pineda de Mar a Santa Susanna.

Dlhá a široká piesočná pláž je hlavnou atrakciou živého letoviska

Hlavnou atrakciou Calella je jej veľmi dlhá a široká pláž, ktorá na rozdiel od susedných letovísk poskytuje na svojom konci aj niekoľko intímnejších zátok medzi skalami. Celkovo ide o živé letovisko s množstvom reštaurácií, nočných klubov a diskoték, ale aj cukrární, kaviarní a obchodíkov všetkého druhu, je dnes považované za turistickú metropolu pobrežia Costa Maresme, je však predsa len pokojnejšie ako Lloret de Mar na Costa Brava. Pôvodne poľnohospodárske mestečko bolo mnoho rokov aj významným centrom textilnej výroby. Je tiež preslávené svojimi karafiáty, ktoré sa tu pestujú. Odporúčame návštevu miestneho trhoviska s ponukou týchto aj iných tradičných produktov.

Pohodlné spojenie do Barcelony aj za ďalšími atrakciami Katalánska

Pozdĺž pobrežia prechádza lokálna železničná trať zaisťujúca pohodlné spojenie do 50 km vzdialenej Barcelony aj na sever v smere Costa Brava. Za prechádzku stojí vedľa rušnej plážovej promenády tiež pokojnejšia centrálna ulica Passeig de Manuel Puigvert, tienená dlhoročnými stromami. Mestečko je dejiskom mnohých kultúrnych a spoločenských aktivít ako je napr. najväčší festival tradičného katalánskeho tanca sardana. Calella tak ponúka všetko, čo sa od ideálneho prímorského turistického strediska žiada. Miestne turistické kancelárie poskytujú pestrú paletu zájazdov ako do atraktívnych výletných destinácií ako je Barcelona, ​​Andorra alebo benediktínsky kláštor Montserrat, tak aj do zábavných (napr. Marineland neďaleko Malgratu de Mar) a vodných (napr. Water World u Lloretu) parkov v okolí. Atraktívne sú aj vychádzky do blízkeho prírodného parku Montnegre Corredor.

Pestrá paleta športov a zábavy

Paleta športu a zábavy je nesmierne pestrá a zahŕňa okrem iného plážový volejbal, detské kútiky na plážach, petanque, šnorchlovanie a potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing, jachting, kitesurfing, parasailing, požičovne bicyklov a šliapacích "štvorkoliek", vodných bicyklov a skútrov, minigolf , motokáry, stolný tenis alebo tenisové kurty.

More a pláže

Pre túto časť pobrežia Costa Maresme sú typické pomerne široké pláže so žltým hrubozrnným pieskom a so stupňovitým vstupom do mora. Na rozdiel od susedných letovísk sa na konci pláže v Calella objavujú aj skaliská, medzi ktorými sa skrýva niekoľko zátok. Jedna z nich je vyhľadávaná vyznávači naturizmu. V oblasti Calella dosahuje pláž dĺžky približne 3 km, hlavné úseky pláže sa volajú Platja Gran, Garbi a Les Roques. Sú lemované železničnou traťou vedúcou do Barcelony, pod traťou vedie rad podchodov. Centrálna časť pláže je každodenne upravovaná a je vybavená sprchami, bezpečnosť návštevníkov stráži pobrežná hliadka a zdravotná služba. Plážový servis za poplatok je dostupný v miestach veľkých hotelov. Sú tu tiež k dispozícii bary, reštaurácie, najrôznejšie športoviská a detské ihriská.

Miestne more aj pláže sú čisté, môžu sa pochváliť európskou modrou vlajkou za čistotu. Pri brehu môže byť voda už pri miernom vetre spôsobujúcim vlny zakalená zvíreným pieskom. Vstup do mora je napospol stupňovitý, pozor si tu teda musia dať slabší plavci. V mori tu nežijú žiadne nebezpečné živočíchy.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, diaľničný výjazd Calella, Calella

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?