NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY:

 • najväčšie rekreačné stredisko na pobreží Costa Brava
 • najmä vďaka prevážnemu skalnatému podložiu veľmi čisté more
 • členité pobrežie, aj napriek tomu prevládajúci pozvoľný vstup do vody
 • hneď niekoľko krásnych piesočnatých pláží ocenených modrou vlajkou
 • tisíročná história radiaca Lloret medzi najstaršie katalánske mestá
 • cenné kostoly, rímske hrobky, stredoveké hrady i honosné vily
 • slávnosti, koncerty, ohňostroje a veľa zábavy pre každého
 • úplne kompletná infraštruktúra pre všetky kategórie turistov
 • obľúbené letovisko mladých so skvelými možnosťami športového vyžitia
 • veľmi priaznivá poloha pre skúmanie pamätihodností Katalánska
 • Lloret de Mar - najživšie letovisko pobrežia Costa Brava

Lloret de Mar - najživšie letovisko pobreží Costa Brava

Lloret de Mar, ležiace necelých 75 km severovýchodne od Barcelony a 40 km južne od mesta Gérony, možno charakterizovať ako najväčšie rekreačné stredisko na pobreží Costa Brava, ktorého možno až príliš unáhlený rast v posledných desaťročiach jeho podobu na hony vzdialil pôvodnému ospalému rybárskemu mestečku. Lloret sa so svojou viac než tisícročnou históriou radí medzi najstaršie katalánske mestá.

Pestrá minulosť a pulzujúce súčasnosť

Názov Lloret pochádza z latinského Lauredal, teda vavrínový háj. V meste aj v okolí môžete obdivovať celý rad cenných kostolov, rímske hrobky, stredoveké hrady aj honosné vily postavené zbohatlíkmi Conquistadormi po návrate z Ameriky. Centrum mesta tvorí hlavná trieda s množstvom turistických atrakcií v podobe nepreberného množstva obchodíkov, barov, reštaurácií a kasín, ktoré ožívajú najmä v noci. Hoci má necelých 40.000 obyvateľov, mieria sem ročne cez milión návštevníkov (z toho sú 4/5 cudzinci), čo je 12% turistov, ktorí navštívia Katalánsko a cez 40% tých, ktorí smerujú na pobrežie Costa Brava. Lloret de Mar je piatou najnavštevovanejšou prímorskou lokalitou Španielska a jednotkou v rámci Katalánska, čo sa týka počtu hotelových lôžok - je ich tu na 30 tisíc v rámci 120 hotelov. Lloret de Mar je preto vyhľadávaný predovšetkým milovníkmi rušného života a zábavy. Je obľúbeným letoviskom mladých, keď ponúka tiež nepreberné možnosti športového vyžitia.

Slávnosti, koncerty, ohňostroje a teda priehrštie zábavy pre každého

Každú stredu sa organizujú nočné slávnosti piesní a koncertov, každú sobotu slávnosti typického katalánskeho tanca - sardana - na Plaza de la Vila, zahájenie letnej sezóny sa oslavuje na sviatok sv. Jana v júni za mohutných ohňostrojov a sprievodov; najvýznamnejšie sviatky Fiesta Mayor sa organizujú v júli a sú zasvätené patrónke mesta sv. Cristine a všetkým ženám námorníkov, konajú sa tradičné regaty a pouličné slávnosti, ktoré vyvrcholia 26. júla mohutným ohňostrojom. Pre milovníkov vodných radovánok je k dispozícii obrí zábavný park Water World.

Úplne kompletná infraštruktúra pre všetky kategórie turistov

Svojou takmer kompletnou infraštruktúrou sa Lloret radí nielen medzi španielsku špičku, ale aj celoeurópsku. Hlavná pláž Platja de Lloret je lemovaná palmovou promenádou v dĺžke takmer 700 m, ktorej súčasťou je zaujímavá pešia zóna s množstvom historicky cenných budov a hotelíkov rodinného typu. Pýchou Lloretu a vyhľadávaným miestom odpočinku pre všetkých turistov sú záhrady Sv. Clotilde, postavené podľa vzoru talianskych renesančných parkov na útese nad morom v tesnej blízkosti pláže Fenals. Priamo v centre mesta môžete pozrieť aj arénu, kde sa pred ich zákazom organizovali, pre Španielsko tak typické, býčie zápasy. Mesto ponúka návštevníkom aj nadmieru príjemné vychádzkové okruhy, oživené početnými fontánami a monumenty.

Priaznivá poloha pre skúmanie najväčších pamätihodností Katalánska

Koho by rušné mesto omrzelo, nájde pokoj v niektorej z radu romantických pustovníckych kaplniek, ktoré vznikli v 11. - 17. storočí v okolí Lloretu. Lloret de Mar je teda dnes mestom, ktoré ideálne spája históriu s modernou prítomnosťou, miestnu tradíciu s turizmom, hrdé na svoje korene a zároveň priateľské k návštevníkom. Jeho priaznivá poloha s dobrou dostupnosťou po diaľnici, železnici aj letecky ho tiež predurčuje ako východisko k preskúmavaniu najväčších pamätihodností Katalánska. Zabudnúť nesmieme ani ponúkajúce sa zaujímavé lodné výlety pozdĺž divokého pobrežia ako na juh k Blanes, tak aj na sever k francúzskym hraniciam. Ak chcete teda stráviť svoju dovolenku v Katalánsku skutočne aktívne, je Lloret de Mar tou pravou voľbou.

More a pláže

More je v tejto oblasti vďaka prevažne skalnatému podložiu veľmi čisté a po väčšinu roka aj pomerne pokojné. Až na výnimky v niekoľkých miestach skalnatého pobrežia prevláda celkom pozvoľný vstup do vody. 9 km dlhé pobrežie je pomerne členité, tvorenej 5 hlavnými stredne veľkými plážami, ktoré od seba oddeľujú skalnaté výbežky. Všetky pláže sú piesočnaté, piesok je vo väčšej miere hrubší, iba pri vstupe do vody je jemný. Šírka pláží dosahuje 40 až 70 m, ich dĺžka je 250 až 700 m. Väčšina z nich je vybavená sprchami a WC, nad bezpečnosťou kúpania bdejú členovia pobrežnej hliadky a zdravotný personál, v blízkosti pláží sa nachádzajú bary a reštaurácie. Medzi najvyhľadávanejšie bezpochyby patrí hlavná pláž Platja de Lloret a druhá najväčšia pláž Fenals. Malé pláže sa nachádzajú predovšetkým u skalných vyvýšenín. Plážový servis si možno v rade miest prenajať za poplatok. Niektoré z väčších pláží majú vyhradené miesta pre volejbal a ďalšie plážové športy. Pláže sú udržiavané, každý deň upratané, 4 hlavné pláže sú ocenené modrou vlajkou za čistotu a kvalitu údržby.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, diaľničný výjazd č. 9 Lloret, Lloret de Mar

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?