NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY:

  • Malgrat de Mar ako živé centrum pobrežia Costa del Maresme
  • lákavé starobylé centrum s krivoľakými uličkami a množstvom pamiatok
  • centrom dennej i nočnej zábavy tepajúca pobrežná promenáda
  • pestrý výber obchodov, kaviarní, nočných klubov a reštaurácií
  • poloha na úpätí hôr chrániaca pobrežie pred nepriaznivým počasím
  • veľmi dobre udržiavaná piesočná pláž s množstvom športových aktivít
  • hotely nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti pláže
  • nesmierne široká škála výletov do bližšieho i vzdialenejšieho okolia
  • veľmi dobré spojenie s Barcelonou priamo železnicou i diaľnicou

Malgrat de Mar - živé centrum pobrežia Costa del Maresme

Malgrat de Mar je starobylé katalánske mestečko ležiace na pobreží Costa del Maresme medzi mestami Pineda de Mar a Blanes. S Barcelonou ho spájajú priamo železnice aj cesty. Žije tu cez 18.000 obyvateľov. Mesto je vyhľadávaným turistickým strediskom. Malgrat de Mar bol založený už na prelome 13. a 14. storočia, vtedy pod názvom Vilanova de Palafolls. Prvý obyvatelia Malgratu stavali svoje domy na návrší (zvanom "El Castell") položenom uprostred dnešného mesta, s parkom ponúkajúcim panoramatické pohľady na Malgrat a okolie.

Starobylé centrum s krivoľakými uličkami a množstvom pamiatok

Tradične bol Malgrat najmä poľnohospodárskym centrom s výrazným zastúpením rybárstva, od 19. storočia sa však stal tiež dôležitým priemyselným centrom. Turistické aktivity zaznamenávame v Malgratu de Mar prvýkrát okolo roku 1960. Od tej doby sa mestečko stalo dôležitou turistickou destináciou.

Dominantou historického centra je kostol St. Nicolau zo 16. storočia. Je vďaka svojej veľkosti známy tiež pod názvom Pobrežná katedrála. Zaujímavá je aj návšteva rybieho trhu Peixateries Velles, moderná radnica z roku 1913 alebo starej nemocnice z roku 1441.

V parku Can Campassol nájdeme dom v koloniálnom štýle, rodisko spisovateľky, poétky a prekladateľky Zenobio Camprubí, manželky Juana Ramóna Jiméneza, držiteľa Nobelovej ceny za literatúru z roku 1956. V jazierku v parku sa nachádza jej socha.

Atrakcie na pobreží

Na pobreží Malgratu zaujme tzv. La Pilone, umelo vytvorená plošina na mori, zbudovaná roku 1910 s cieľom nakladania lodí minerálmi vyťaženými v baniach Can Palomeres v horách severne od Malgratu, odkiaľ horninu dopravovala na plošinu lanovka.

Milovníci prírody určite nevynechajú ústie rieky Tordera. Riečka je často bez vody, avšak pri jej ústí do mora sa nachádza jazero s výskytom mnohých druhov vtáctva. Blízka pláž je najväčšia v Malgratu, tiahne sa od jeho centra až k ústiu Tordera; je tu aj nudistická sekcia.

Tepajúca pobrežná promenáda

Hlavnou turistickou oblasťou je však hotelová oblasť pozdĺž pobrežnej promenády Passeig Maritime, ktorá sa neprerušene tiahne od centra Malgratu až do susednej Santa Susanny. Ide o jedno z najznámejších a najobľúbenejších letovísk na katalánskom pobreží.Malgrat de Mar leží na úpätí hôr, ktoré chránia pobrežie Costa del Maresme pred nepriazňou počasia. Tunajšia pláž je veľmi dobre udržiavaná, piesočnatá, a návštevníci všetkých vekových kategórií tu nájdu širokú škálu športových aktivít aj ďalších atrakcií. Hotely sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti pláží. Na centrálnej promenáde je potom k dispozícii nesmierne pestrý výber obchodov, kaviarní, nočných klubov a reštaurácií.

Nesmierne pestrá paleta výletov do okolia

Celé pobrežie je výborne prepojené rýchlodráhou a má tak skvelé a lacné spojenie s Barcelonou, kam môžete podniknúť veľmi zaujímavý výlet ľahko sami, alebo samozrejme aj v rámci organizovaných zájazdov so sprievodcom, ktorých je tu ponúkané nepreberné množstvo. Okolie Malgratu tiež ponúka dostatok vyžitia pre všetky vekové kategórie, napríklad zábavný park Marineland s delfináriom, alebo Water World, svet vodných radovánok pri neďalekom Lloretu de Mar.

More a pláže

Pre časť pobrežia nazývanú Costa del Maresme sú oproti Costa Brava typické široké pláže s jemnejším pieskom a s trochu pozvoľnejším vstupom do mora. V oblasti Malgrat - Santa Susanna - Pineda dosahuje súvislá pláž dĺžky celkom cca 8 km (5 km úsek Malgrat - S. Susanna, 3 km Pineda). Je lemovaná vysokými palmami, centrálne pláže sú každodenne upravované, sú vybavené sprchami, nad ich bezpečnosťou bdejú členovia pobrežných hliadok a zdravotnej služby. Plážový servis za poplatok je dostupný v miestach veľkých hotelov, keď cena za prenájom lehátka a slnečníka je okolo 6-8 € / deň. Sú tu tiež k dispozícii bary, reštaurácie, športoviská a detské ihriská. Miestne more je čisté, pri brehu však môže byť zakalené zvíreným jemným pieskom. More je väčšinou pokojné, vstup do neho je relatívne pozvoľný a bezpečný pre všetky vekové kategórie aj neplavcov, sú tu však aj miesta so stupňovitejším prístupom. V mori nežijú žiadne nebezpečné živočíchy.


Doporučené trasy:

BrnoPrahaPlzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica AP-7 smer Barcelona, Girona, diaľnica A-2, diaľničný výjazd 130, Malgrat de Mar

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?