NEV-DAMA a.s.

Salou - starobylý prístav a turistická metropola pobreží Costa Dorada

Salou v posledných rokoch zaujíma jedno z prvých miest čo sa týka návštevnosti medzi španielskymi rekreačnými centrami a je vyhľadávané obzvlášť zahraničnou klientelou. Leží na Costa Dorada, čiže Zlatom pobreží, v južnej oblasti Katalánska cca 100 km od jeho metropoly Barcelony. Oblasť je známa nádhernými piesočnými plážami s pozvoľným vstupom do mora a stálym počasím s veľmi vysokým počtom slnečných dní. Na pobreží sa nachádzajú ako starobylé rybárske dedinky, tak aj moderné turistické strediská s kvalitnou infraštruktúrou. Správnym centrom oblasti je historicky cenná, len 12 km vzdialená Tarragona s radom antických pamiatok, najväčším a najluxusnejším letoviskom Costa Dorada je potom Salou, nazývané tiež metropola Costa Dorada, prístav využívaný už starými Grékmi a Rimanmi.

Salou ako hlavné centrum zábavy v celom Katalánsku

Na historické centrum s dominantnou strážnou vežou Torre Vella zo 16. storočia tu plynulo nadväzujú turistické rezidencie, penzióny a hotely. Hlavným hýbateľom regionálneho rozvoja je v posledných rokoch atrakcia Costa Dorada park excellence: zábavný komplex Port Aventura, projekt filmových štúdií Universal, najrozsiahlejší zábavný park v Španielsku, ktorý zo Salou urobil hlavné centrum zábavy a oddychu v Katalánsku aj celom španielskom Stredomorí.

K ďalším turistickým atrakciám sa radí svetelná fontána, starý rybársky prístav v neďalekom Cambrils, delfinárium, nový Yacht Club a veľký aquapark Aquopolis v La Pinède (6 km od Salou, umelé vlnobitie, šmykľavky "kamikaze", najrôznejšie tobogány, vystúpenie delfínov). Predtým samostatné strediská Cap Salou, La Pineda a Cambrils sú dnes prepojené mestskou hromadnou dopravou so Salou. Na rozdiel od rušného Salou sú ďaleko pokojnejšie, a preto sú vyhľadávané predovšetkým tými, ktorí túžia po príjemnom oddychu spojenom s večernými prechádzkami alebo posedením v typickom bare alebo reštaurácii. V meste samotnom je veľké množstvo reštaurácií, obchodov, barov a diskoték, otvorených dlho do noci. Využiť možno požičovne bicyklov a "šliapacích štvorkoliek", skúsiť motokáry alebo golf (celkom 3 ihriská v blízkom okolí).

Vysoká kvalita ubytovania i turistickej infraštruktúry

Salou získalo nespochybniteľný štatút rekreačnej metropoly Costa Dorada hlavne vďaka šírke svojej ponuky a kvalitou a množstvom turistických kapacít. Sústreďuje väčšinu turistickej infraštruktúry celej provincie Tarragona a profituje z rozmanitosti tunajšej ponuky zábavy a kultúry. Celoročne príjemné podnebie, bezpečné a upravené pláže ponúkajúce kompletné služby, prírodne cenné skryté zátoky s atraktívnymi scenériami a všadeprítomná zeleň prestupujúca mestom modernej architektúry a urbanizmu spolu s historicky a architektonicky cennými pamiatkami, to všetko robí zo Salou skutočne špičkový rezort. Salou si vďaka širokej ponuke aktivít pre deti tiež vyslúžilo najvyšší rating v Katalánsku ako rodinná turistická destinácia.

Život v Salou láka mnohých aj natrvalo

Salou sa vďaka svojej prívetivosti stáva čím ďalej atraktívnejší aj ako rezidenčné mesto. Sťahuje sa sem rad obyvateľov z okolia, ale vysoké je aj percento prisťahovalcov z iných, severnejších štátov Európskej únie. Salou tak zažíva značný demografický rast. Možno sa po dovolenke tu strávenej rozhodnete k nákupu miestnej nehnuteľnosti aj Vy.

more a pláže

Miestne more je čisté, pri brehu však môže byť zakalené zvíreným jemným pieskom. More je väčšinou pokojné, vstup do neho je pozvoľný, bezpečný pre všetky vekové kategórie i neplavcov. V mori nežijú nebezpečné živočíchy.

Pláže patria medzi najkrajšie nielen v celom Španielsku, ale aj v Stredozemnom mori. Sú prevažne piesočnaté a pomerne široké. Hlavný z nich, Platja Llevant, dlhá 1.200 m, je v centrálnej časti strediska lemovaná palmovou promenádou Avenida Jaume I. Severne od Salou, v oblasti Pineda, je pobrežie miestami prerušené skalnatými útesmi, medzi ktorými sú malé a tiché piesočnaté alebo kamienkové pláže. Všetky pláže sú verejné, plážový servis je zabezpečovaný len v blízkosti veľkých hotelov a môže ho využiť ktorýkoľvek z návštevníkov za poplatok. Sú tam k dispozícii bary, sociálne zariadenia, sprchy, prípadne aj reštaurácie, športoviská (plážový volejbal, požičovne vodných bicyklov, skútrov, kajakov, windsurfingu a vodných lyží, kitesurfing, parasailing) a detské ihriská. Centrálna pláž, tvorená jemným zlatým pieskom, je vybavená sprchami a je každodenne upravovaná.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, Tarragona, diaľnica A7 smer Valencia, diaľničný výjazd Salou, Salou

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, Tarragona, diaľnica A7 smer Valencia, diaľničný výjazd Salou, Salou

3 zájazdov / ubytovaní

****

Španělsko, Salou

 • 300 m
 • ÁNO
 • FB
 • NIE
 • NIE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2/3 balkon, P2/3 balkon V, P4 balkon

***

Španělsko, Salou

 • 500 m
 • ÁNO
 • HB
 • NIE
 • NIE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2/3/4 balkon, P1, P2/3/4 balkon V, P2 balkon

**

Španělsko, Salou

 • 100 m
 • ÁNO
 • BS
 • NIE
 • NIE
 • PRÍPL.

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: studio 2
2 miestnosti: bilo 4, bilo 4 superior
3 miestnosti: trilo 5/6, trilo 5/6 superior

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?