NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY:

  • Santa Susanna ako najmodernejšie stredisko oblasti Costa Maresme
  • dlhá komfortná piesočná pláž vhodná i pre rodiny s malými deťmi
  • lákavé starobylé centrum súsedného Malgratu s krivoľakými uličkami
  • centrom dennej i nočnej zábavy tepajúca pobrežná promenáda, pestrý výber obchodov, kaviarní, nočných klubov a reštaurácií
  • poloha na úpätí hôr chrániaca pobrežie pred nepriazňou počasia
  • kvalitné hotely pozdĺž pláže veľkoryso projektovaného strediska
  • nesmierne široká škála výletov do bližšieho i vzdialenejšieho okolia
  • veľmi dobré spojenie s Barcelonou priamo železnicou i diaľnicou

Santa Susanna – najmodernejšie stredisko oblasti Costa Maresme

Santa Susanna je relatívne nedávno vzniknuté stredisko v oblasti Costa Maresme, ktorá je južnom pokračovaním pobreží Costa Brava, na úpätí pohoria Montenegro, približne 55 km severne od Barcelony. Dnes je známe ako jedno z najmodernejších letovísk na katalánskom pobreží. Je plážovú promenádou bezprostredne prepojené s oveľa starším, známejším a tradičnejším pobrežným mestečkom Malgrat de Mar, na rozdiel od čarovného Malgratu však nedisponuje historickým centrom s krivolakými uličkami a je z prevažnej väčšiny tvorené modernými hotelovými komplexmi poskytujúcimi prvotriedne služby podľa vysokých nárokov súčasných medzinárodných turistických štandardov.

Komfortná piesočnatá pláž vhodná aj pre rodiny s malými deťmi

Pôvodná dedinka, ktorá dala Santa Susanna meno, je trochu vzdialená od morského pobrežia. Leží na úpätí hôr, ktoré chránia väčšinu tejto oblasti. Keďže ide, na rozdiel od iných turistických centier oblasti Costa Maresme, o úplne novo postavené letovisko, upravená a rozšírená bola v súvislosti s výstavbou hotelov aj tunajšia pláž. Veľmi dobre udržiavaná piesočnatá pláž je tak dnes vhodná aj pre rodiny s malými deťmi a všetky vekové kategórie tu nájdu širokú škálu vodných športov a atrakcií.

Kvalitné hotely veľkoryso projektovaného strediska

Hotely, ktoré tu boli vybudované predovšetkým v posledných 20 rokoch, sú napospol veľmi kvalitné a nachádzajú sa v bezprostrednej blízkosti pláží. Stredisko bolo projektované skutočne veľkoryso, pozornosť si preto zaslúži aj bohatá zeleň v podobe parkov a pobrežnej promenády lemovanej v niekoľkých radoch vysokými palmami. Na centrálnej promenáde je neobvyklý pestrý výber obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Dve živé historické mestečká v tesnom susedstve – Malgrat a Pineda – aj pestrá škála ďalších výletov

Okrem Malgratu je zo Santa Susanny veľmi dobre dostupné aj z juhu susediace stredisko Pineda de Mar, živé katalánskej mestečko nepretržite osídlené už 2000 rokov. Celé pobrežie je výborne prepojené rýchlodráhou a má tak skvelé a lacné spojenie s Barcelonou, kam môžete podniknúť veľmi zaujímavý výlet ľahko sami, alebo samozrejme aj v rámci organizovaných zájazdov so sprievodcom, ktorých je tu ponúkané nepreberné množstvo. Okolie letoviska tiež ponúka dostatok vyžitia pre všetky vekové kategórie. Mladší určite nepohrdnú návštevou niektorej modernej diskotéky alebo nočného klubu, milovníci prechádzok nájdu pokoj v krivolakých uličkách Malgratu alebo Pineda s domami až z 11. storočia. Pre najmenších sú pripravené atrakcie v podobe zábavných parkov Marineland s delfináriom v blízkosti Malgratu de Mar, alebo Water Worldu, sveta vodných radovánok pri Lloretu de Mar.

More a pláže

Pre časť pobrežia nazývanú Costa Maresme sú oproti Costa Brava typické široké pláže s jemnejším pieskom a s trochu pozvoľnejším vstupom do mora. V oblasti Malgrat - Santa Susanna - Pineda dosahuje súvislá pláž dĺžky celkom cca 8 km (5 km úsek Malgrat - S. Susanna, 3 km Pineda). Je lemovaná vysokými palmami, centrálne pláže sú každodenne upravované, sú vybavené sprchami, nad ich bezpečnosťou bdejú členovia pobrežných hliadok a zdravotnej služby. Plážový servis za poplatok je dostupný v miestach veľkých hotelov, keď cena za prenájom lehátka a slnečníka je okolo 6-8 € / deň. Sú tu tiež k dispozícii bary, reštaurácie, športoviská a detské ihriská. Miestne more je čisté, pri brehu však môže byť zakalené zvíreným jemným pieskom. More je väčšinou pokojné, vstup do neho je relatívne pozvoľný a bezpečný pre všetky vekové kategórie aj neplavcov, sú tu však aj miesta so stupňovitým prístupom. V mori nežijú nebezpečné živočíchy.


Doporučené trasy:

BrnoPrahaPlzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica AP-7 smer Barcelona, Girona, diaľnica A-2, diaľničný výjazd 130, Malgrat de Mar, Santa Susanna

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?