NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY


Tossa de Mar nejmalebnejšie lokalitou pobrežie Costa Brava


krásna čistá piesočná pláž, priezračné more vhodné k potápaniu


ideálne rodinné stredisko pre kľudnú a pohodovú dovolenku


dva tisíce rokov pestrej histórie odražajúcej sa v podobe mestečka


úzke krivoľaké uličky s kamennými domami lákajúce k prechádzkam


niekoľko vyhliadok s pohľadmi na úchvatné scenérie morskej hladiny


návšteva majáku s expozíciou o histórii tohto unikátneho mestečka


krásny kostol San Vicente s magickou sochou Cristo del Silencio


mestské múzeum s antickými vykopávkami a obrazmi Marca Chagalla


v auguste sa každoročne konajúci Medzinárodný hudobný festival


Tossa de Mar - najmalebnejšie lokalita pobreží Costa Brava


Tossa de Mar je malebné romantické katalánske mestečko ležiace v provincii Girona na pobreží Costa Brava necelých 90 km severovýchodne od Barcelony a 100 km južne od hraníc s Francúzskom. Žije tu 6.000 obyvateľov. Tossa je právom nazývaná perlou pobrežia, rozprestiera sa totiž nad skutočne očarujúcim zálivom s piesočnatou plážou lemovanou skalami.


Pestrá história odrážajúce sa v podobe mestečka


Tossu založili pravdepodobne Iberovia, v 1. stor. n. l. ju ovládli rímski kolonizátori pod názvom Turissa. V 12. storočí, pod nadvládou opátstva Ripoll, bolo mesto obohnané hradbami a v najvyššom bode bol vybudovaný hrad, ktorý sa neskôr zmenil vo veterný mlyn a nakoniec v maják, ktorý funguje dodnes. Od 16. storočia sa Tossa rozrástla aj za hranice hradieb, až do 50. rokov 20. storočia, kedy sa tu začal rozvíjať turistický ruch, však Tossa zostávala pomerne bezvýznamnou rybárskou osadou, v ktorej okolí sa pestovala vínna réva a korkové duby.


Prechádzky naplnené romantikou


Uzunké a krivolaké uličky s kamennými domami priamo lákajú k nostalgickým prechádzkam po starobylom centre a vyzývajú k výstupu po hradbách až na vrchol skál s možnosťou návštevy niekoľkých vyhliadok zaručujúcich pohľad na úchvatné scenérie morskej hladiny odrážajúcej slnečné lúče. Pri tej príležitosti sa ponúka aj návšteva majáka, v ktorom je umiestnená stála expozícia vypovedajúca o histórii tohto unikátneho mestečka.


Výprava za kultúrnymi pokladmi


Milovníci umenia a histórie určite nebudú ponukou Toss sklamaní, pretože tu nájdu veľa historických budov a kostolov, medzi ktorými je určite potrebné spomenúť najkrajší a najväčší svätostánok San Vicente, ktorý zdobí magická socha z bieleho mramoru Cristo del Silencio, a nechýba tu ani socha Virgen de Fatima, zvaná tiež Čierna Madona. Ponuku dopĺňa miestna galéria a mestské múzeum s antickými vykopávkami a obrazy Marca Chagalla.


Pokojná a pohodová dovolenka na krásnych piesočnatých plážach


Pre milovníkov pláží a kúpania je Tossa ideálnym rodinným strediskom s krásnou čistou piesočnatou plážou a pozvoľným vstupom do mora.


Tossa de Mar je teda bezpochyby tou správnou voľbou strediska pre pokojnú a pohodovú dovolenku, nie je však príliš vhodná pre milovníkov rušného nočného života. Po celý mesiac august sa však v Tosse de Mar každoročne koná Medzinárodný hudobný festival.


more a pláže


More je v Tossa de Mar výnimočne čisté, čo len potvrdzuje už tradičné ocenenie európskou modrou vlajkou za čistotu pláží. Po väčšinu roka je tu more pokojné. Dominantné mestskou plážou je hlavné a najväčšie Platja Gran s kompletným turistickým plážovým servisom, hrubším pieskom a pozvoľným vstupom do vody. Na okrajoch mesta sa nachádzajú menšie pláže, medzi ktorými rozhodne stojí za zmienku Es Codolar - prekrásna pláž posadená medzi skalami. Veľké množstvo menších zálivov a ostrovčekov vytvára výborné podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Centrálna pláž Platja Gran je vybavená barmi aj reštauráciami, sprchami a detskými kútikmi, pri menších plážach v okolí tieto servisy chýbajú.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, diaľnica A7 smer Barcelona, diaľničný výjazd č. 9 Lloret, Tossa de Mar

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?