NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY:

  • Tossa de Mar najmalebnejšou lokalitou pobrežia Costa Brava
  • krásna čistá piesočná pláž, priezračné more vhodné k potápaniu
  • ideálne rodinné stredisko pre kľudnú a pohodovú dovolenku
  • dve tisíc rokov pestrej histórie odrážajúcej sa v podobe mestečka
  • úzke krivoľaké uličky s kamennými domčekmi lákajúce k prechádzkam
  • niekoľko vyhliadok s pohľadmi na úchvatné scenérie morskej hladiny
  • návšteva majáku s expozíciou o histórii tohto unikátneho mestečka
  • krásny kostol San Vicente s magickou sochou Cristo del Silencio
  • mestské múzeum s antickými vykopávkami a obrazmi Marca Chagalla
  • romantické panoramatické plavby loďou pozdĺž pobrežia

Tossa de Mar – nejmalebnejšia lokalita pobrežia Costa Brava

Tossa de Mar je malebné romantické katalánské mestečko ležiace v provincii Girona na pobreží Costa Brava necelých 90 km severovýchodne od Barcelony a 100 km južne od hraníc s Francúzskom. Žije tu 6.000 obyvateľov. Tossa je právom nazývaná perlou pobrežia, rozprestiera sa totiž nad skutočne okúzlujúcim zálivom s piesočnou plážou lemovanou skalami.

Pestrá história odrážajúca sa v podobe mestečka

Tossu založili pravdepodobně Iberovia, v 1. stor. n. l. ju ovládli rímsky kolonizátori pod názvom Turissa. V 12. stročí, pod nadvládou opatstva Ripoll, bolo mesto obohnané hradbami a na najvyššom bode bol vybudovaný hrad, ktorý sa potom zmenil na veterný mlyn a nakoniec na maják, ktorý funguje dodnes. Od 16. storočia sa Tossa rozrástla i za hranice hradieb, až do 50. rokov 20. storočia, kedy sa tu začal rozvíjať turistický ruch, však Tossa zostávala pomerne bezvýznamnou rybárskou osadou, v jej okolí sa pestovala vinná réva a korkové duby.

Prechádzky naplnené romantikou

Uzučké a krivoľaké uličky s kamennými domčekmi priamo lákajú k nostalgickým prechádzkam po starobylom centre a vyzývajú k vystúpaniu po hradbách až na vrchol skál s možnosťou návštevy niekoľkých vyhliadok zaručujúcich pohľad na úchvatné scenérie morskej hladiny odrážajúcej slnečné lúče. Pri tejto príležitosti sa ponúka i návšteva majáku, v korom je umiestnená stála expozícia vypovedajúca o histórii tohto unikátneho mestečka.

Výprava za kultúrnymi pokladmi

Milovníci umenia a histórie určite nebudú ponukou Tossy sklamaní, pretože tu nájdu mnoho historických budov a kostolov, medzi nimi je určite potrebné zmieniť najkrásnejší a najväčší svätostánok San Vicente, ktorý zdobí magická socha z bieleho mramoru Cristo del Silencio, a nechýba tu ani socha Virgen de Fatima, nazývaná tiež Čierna Madona. Ponuku doplňuje miestna galéria a mestské múzeum s antickými vykopávkami a obrazmi Marca Chagalla.

Kľudná a pohodová dovolenka na krásnych piesočných plážach

Pre milovníkov pláží a kúpania je Tossa ideálnym rodinným strediskom s krásnou čistou piesočnou plážou a pozvoľným vstupom do mora.

Tossa de Mar je teda bez debaty tou správnou voľbou strediska pre kľudnú a pohodovú dovolenku,

nieje však príliš vhodná pre milovníkov rušného nočného života. Počas celej sezóny si však môžete dopriať množstvo výletov, napríklad do Barcelony alebo niektorú z obľúbených panoramatických plavieb loďou pozdĺž pobrežia.

More a pláže

More je v Tossa de Mar výnimočne čisté, čo len potvrdzuje už tradičné ocenenie európskou modrou vlajkou za čistotu pláží. Po vätšinu roku je tu more kľudné. Dominantnou mestskou plážou je hlavná a najväčšia Platja Gran s kompletným turistickým plážovým servisom, hrubším pieskom a pozvoľným vstupom do vody. Na okrajoch mesta sa nachádzajú menšie pláže, medzi nimi rozhodne stojí za zmienku Es Codolar – prekrásna pláž posadená medzi skalami.

Veľké množstvo menších zálivov a ostrovčekov vytvárajú vynikajúce podmienky pre potápanie a šnorchlovanie.

Centrálna pláž Platja Gran je vybavená barmi i reštauráciami, sprchami a detskými kútikmi, menšie pláže v okolí napospol tento servis postrádajú.

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, dialnica A7 smer Barcelona, dialničný zjazd č. 9 Lloret, Tossa de Mar

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?