NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY


jedno z najznámejších a najobľúbenejších talianskych letovisiek


populárne stredisko neustále skvalitňujúce svoje služby


infraštruktúra uspokojujúca potreby náročných rekreantov


najširšie možnosti vyžitia pre deti i dospelých od rána do noci


mnohé obchody, výber reštaurácií s typickou talianskou i medzinárodnou kuchyňou, bary, široké športové zázemie, lunapark


nesmierne pestrá škála variánt apartmánového ubytovania


kapacita hotelov i rezidencií v rade desiatok tisíc lôžok


dlhé široké piesočné pláže s pozvoľným vstupom do vody


prostredie plné zelene, raj korčuliarov a cykloturistov


ideálny východiskový bod pre výlety za poznaním okolitých miest


poloha na severnom pobreží Jadranu, teda blízko aj zo SR​


Bibione – česká a slovenská metropola talianskeho Jadranu nespí na vavrínoch


Bibione tvorí v našej ponuke stálicu, ktorá zaslúžene priťahuje už po mnoho sezón početnú klientelu z celého radu európskych krajín. A niet divu. Veď toto populárne stredisko neustále skvalitňuje svoje služby a infraštruktúru a uspokojuje tak rastúce potreby aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Po práve preto patrí k najznámejším a najobľúbenejším talianskym letoviskám vôbec, keď v jeho prospech navyše hovorí aj poloha na severnom pobreží Jadranu, a teda aj malá vzdialenosť z ČR. Bibione je ale častokrát nespravodlivo vnímané ako synonymum najlacnejšie masovej turistiky začiatku 90. rokov minulého storočia. Skutočnosť dnešných dní je však diametrálne odlišná. Áno, je pravdou, že lôžková kapacita je tu v rade desiatok tisíc lôžok, ale tomu zodpovedá aj veľkosť strediska, a už len letmý pohľad do cenníka naznačuje, že sa nedá hovoriť ani o najlacnejšom letovisku. Aj v tomto ohľade to je skôr naopak.


Najširšie možnosti vyžitia pre deti aj dospelých


O pár riadkov vyššie sme spomenuli skvalitňujúcu sa infraštruktúru. Tá je tu dnes tak široká, že obdobných letovísk je v tomto ohľade naozaj veľa. Nespočetné množtsvo obchodov vrátane značkových butikov, široký výber reštaurácií s typickou talianskou i medzinárodnou kuchyňou, bary, herne, diskotéky, široké športové zázemie, ale predovšetkým bujarý večerný život s hlavnou promenádou meniaca sa každodenne s korzujícim ľudským mraveniskom, to je ten typický obrázok letného Bibione. Nikto z dovolenkárov si spravidla nenechá ujsť ani tradičné veľké trhy konané každý utorok alebo návštevu veľkého a hlavne celosezónne otvoreného lunaparku. To tiež už napovedá, že Bibione je ideálnym miestom pre deti. Jemný piesok a pozvoľný vstup do vody uchráni každého pred starosťami o svoje ratolesti cez deň a nepreberné množstvo ihrísk, detských herní aj ďalšej zábavy ktorá zase ponúkne dokonalé rozptýlenie na večer. Pláže sú v Bibione až neskutočne dlhé a široké, predovšetkým v centrálnej časti však takmer výhradne súkromné. Tento zdanlivý handicap v podobe obmedzeného počtu voľných pláží je však skutočnosťou. V iných častiach Talianska je nemyslitelné, že ležanie pred alebo za radmi vyhradených slnečníkov je zdarma. Ďalšími argumentami, hovoriacimi v prospech Bibione, je prostredie plné zelene a ojedinele atraktívna kolonáda oddeľujúce pláž od centra mestečka. Nezabudnime ale ani na vyznávačov kolieskových korčúľ a cykloturistiky, pre ktorých je toto letovisko bez preháňania urobeným rajom na zemi. Veď kde inde nájdeme toľko kilometrov dokonale upravených trás tiahnucich sa po rovine pozdĺž lagún, do vnútrozemia alebo pozdĺž mora až do susedného Lignana. Romanticky založených jedincov a odporcovia ľudí hemžiacich sa na pláží,  iste budú lákať aj prechádzky k neďalekému majáku či slnenie sa v okrajových a takmer ľudoprázdnych častiach letoviska.


Nesmierne pestrá škála variant ubytovánia


Samostatnou kapitolou je v Bibione ubytovanie, kedy možnosti v tomto smere sú takmer neobmedzené. Centrálna časť Bibione, presnejšie povedané jej pás vo vzdialenosti do 600 metrov od pláže, je príkladnou ukážkou bývania uprostred zábavy, mestská časť Lido del Sole je naopak synonymom pokoja a Lido dei Pini je ideálnym kompromisom. V najbližšej vzdialenosti od mora sú takmer výhradne niekoľkoposchodové apartmánové domy, o pár desiatok metrov ďalej, poschodia naopak ubúdajú a pribúdajú bazény a konečne vo vzdialenosti od 600 metrov od pláže ďalej začínajú čoraz žiadanejšie vilkové komplexy s bazénmi a ďalším zázemím. Ak pripočítame k tomu hotely, je jasné, že z ponuky ubytovania v Bibione si musí vybrať snáď úplne každý.


Radi by sme spomenuli aj rozšírenie našej ponuky ubytovacích kapacít o niekoľko noviniek pre túto letnú sezónu, čím vychádzame v ústrety stále sa zvyšujúcemu záujmu klientov o toto letovisko.


Ideální výchozí bod pre výlety za poznaním


V Bibione sú tiež termálne kúpele celoročne vyhľadávané pre ozdravné pobyty. Ponúkajú rad účinných liečebných kúr, keď medzi najžiadanejšie patria najmä bahenné a vodné terapie alebo inhalačná liečba dýchacích ciest. Nezabúdajte ale tiež Bibione ako príkladný prototyp letoviska, ktoré Vás nenechá otáľať v dňoch, kedy slnečné lúče ešte nie sú tak intenzívne teplé alebo dokonca sú schované za nejakým tým mrakom. A to predovšetkým vďaka výhodnej polohe, ktorá toto stredisko doslova predurčuje k zaujímavým výletom za poznaním, či už je to neďaleká perla Jadranu Benátky, pôsobivý prístav Terst, klenoty raného stredoveku Aquileia a Padova alebo Shakespearovým Rómeom a Júliou preslávená Verona. Nemenej atraktívne sú aj výlety loďou po lagúnach v oblasti medzi Bibione a Caorle, alebo o niečo dlhšia plavba okolo benátskych ostrovov.


More a pláže


Miestne more je čisté, pri brehu však môže byť zakalené zvíreným pieskom. Po prevažnú väčšinu roka je aj úplne pokojné, nie je však vhodné pre potápanie a nežijú v ňom nebezpečné živočíchy. Pláž je tvorená výhradne veľmi jemným svetlým pieskom, je dlhá 11 kilometrov a miestami široká až 200 metrov, aj v najužších miestach však okolo 100 metrov. Vyhlásená je hlavne vďaka pozvoľnému a bezpečnému vstupu do mora, absolútne ideálna je predovšetkým pre malé deti, zdravotne postihnutých a neplavcov. Pláž je ako verejná, tak aj súkromná, za poplatok si možno prenajať plážový servis. Neplatené voľné pláže sú vytesnené až do úplne okrajových častí letoviska, ale ležať zadarmo je povolené aj v časti širokého úseku medzi morom a prvým radom slnečníkov súkromých pláží. Na použitie vlastných slnečníkov a lehátok je potom vymedzený priestor za radmi platených slnečníkov. Pláž je každodenne udržiavaná, k dispozícii sú sprchy a WC, ihrisko pre plážový volejbal a futbal, požičovne vodných bicyklov aj detské atrakcie v podobe hojdačiek, preliezačiek atď. Bibione sa pýši tiež niekoľkými oceneniami "modrou vlajkou", ktoré je udeľované medzinárodnou neziskovou organizáciou Nadácia pre ekologickú výchovu (FEE) za čistotu pláží.


Doporučené trasy:

Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt

a ďalej

Villach, Tarvisio, Udine, diaľničný výjazd Latisana, Bibione

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?