NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

populárne strediská plné zábavy na dohľad od Benátok


Lido di Jesolo ako najväčšie stredisko benátskej oblasti


každý z oboch rezortov s 15 km dlhou piesočnou plážou


jednoduchá cesta z Cavallina do Benátok parníkom vaporetto


strategická poloha k priezkumu ostrovov Benátskej lagúny


lákavé aquaparky, zábavné parky, kaviarne, bary a obchody


skvelé reštaurácie s čerstvými pokrmami z darov mora


pestré možnosti pre vyznávačov turistiky a cykloturistiky


nespočet aktivít pre všetky kategórie návštěvníkov


čisté a dobre vybavené pláže, mierny vstup do mora


Lido di Jesolo a Cavallino - populárne strediská plné zábavy na dohľad od Benátok


Lido di Jesolo je najväčšie stredisko benátskej oblasti s takmer 15 km dlhou piesočnou plážou ležiacou na severnom pobreží Jadranu východne od Benátok. Jesolo delí na západe od susedného Cavallino rieka Sile, na východe potom od strediska Eraclea Mare rieka Piava.


Cavallino leží na úzkom polostrove bližšie k Benátkam, do ktorých centra sa dá ľahko dostať Párnickým - vaporettom, alebo podstatne dlhšou, takmer 60 km, suchozemskou cestou.


Lido di Jesolo - najväčšie prímorské letovisko benátskej oblasti


Lido di Jesolo bolo pôvodne rímskou osadou Equilium (neskoršie skomolením vznikol názov Jesolo) ležiacou na ostrove pri ústí Piave. Jesolo má dnes 23 tisíc stálych obyvateľov, 391 hotelov a celkom ponúka lôžkovú kapacitu 82.000 miest. Celé letovisko sa rozdeľuje do niekoľkých miestnych častí - západnej Faro (maják), východnej Pineta a hlavné zóna Centro. Jednotlivé časti spája miestna autobusová doprava.


Cavallino - strategická základňa na preskúmavanie Benátok alebo ostrovov v Benátskej lagúne


Cavallino charakterizuje špecifická poloha na polostrove (Litoral del Cavallino) oddeľujúcim od seba Benátsku lagúnu od Jadranského mora. Rieka Sile tvoriaca jeho severovýchodnú hranicu z Cavallina fakticky vytvára ostrov. Obec Cavallino tvoria frakcie Cavallino, Treporti a Punta Sabbioni. Každoročne privítajú okolo 6 miliónov návštevníkov, čo je jedno z najvyšších čísel v celom Taliansku, takže tunajšia ekonomika logicky stojí na letnom turizme. Aj tunajšia pláž je 15 km dlhá, čiaru pobrežia tu lemuje asi 30 veľkých Villaggio a kempingov. Mnoho turistov strategicky volí tunajšie hotely ako lacnejšiu základňu na preskúmavanie predražených Benátok či zaujímavých ostrovov v Benátskej lagúne (Burano, Torcello, Murano), ktoré sú ľahko dostupné z terminálov Punta Sabbioni a Treporti-Ricevitoria.


Dlhé piesočné pláže aj zaujímavé historické centrum


Jesolo aj Cavallino sú ideálnymi miestami pre tých, ktorí hľadajú nielen more a dlhé piesočnaté pláže, ale aj veľa rozptýlenia - cez deň lákajú aquaparky a iné zábavné parky, dlho do noci potom zostávajú otvorené kaviarne, reštaurácie a obchodíky - v Jesolo je to najmä na 4 kilometre dlhej pešej zóne na hlavnej triede Via Bafile. Zaujímavosť nechýba ani historické centrum Jesola s kostolom a zvonicou svätého Jána Krstiteľa. Nepreberné možnosti poskytuje oblasť pre vyznávačov pešej turistiky a cykloturistiky. Výlety pozdĺž lagún či k majáku sú mimoriadne príjemné a zanechajú vo Vás tie najkrajšie spomienky. V Taliansku má najmä Lido di Jesolo povesť luxusného strediska s rušným životom a promenádami, cenovo je však vďaka bohatej ponuke ubytovania prístupné najširším vrstvám záujemcov, a to predovšetkým mimo hlavnej sezóny.


Nespočet aktivít pre všetky kategórie návštevníkov


Vďaka svojej značnej rozlohe uspokojí Jesolo aj Cavallino bez rozdielu rodiny s deťmi, mladých vyznávačov rušnej zábavy aj hľadača pokojnejšieho zákutia. Na svoje si tu iste prídu tí, ktorí hľadajú belostný jemný piesok, ktorý priniesli z Dolomitov neďaleko ústiace rieky Piave a Sile. Čisté a dobre vybavené pláže, mierny vstup do mora, obchodné centrá i diskotéky. Ako malých, tak aj väčších klientov pozývajú k rozptýleniu vodný park Aqualandia, lunapark Jesolandia a nepreberná rada športových možností. Gurmánov nenechá iste chladnými nepreberná ponuka reštaurácií s čerstvými pokrmy z darov mora. Nevyčísliteľne široká škála aktivít len ​​podčiarkuje celkový mimoriadne priaznivý dojem, ktorý si návštevníci z Lido di Jesolo aj Cavallino odvážajú.


Priaznivá poloha s milým bonusom


A to nemožno nespomenúť ani celý rad lákavých výletov do okolia autobusom aj loďou. Úplnou povinnosťou každého návštevníka sú prinajmenšom na dosah ruky sa nachádzajúce Benátky a priľahlé ostrovy Murano, Burano a Torcello. Ak pripočítame aj veľmi jednoduchú dopravu, reťazec argumentov hovoriacich pre voľbu Jesola alebo Cavallini ako ciele Vašej letnej dovolenky sa pomaly uzatvára.


More a pláže


Miestne more je čisté, pri brehu však môže byť zakalené zvíreným jemným pieskom, ktorý prinášajú neďaleko ústiace horské rieky Sile a Piave. Po prevažnú väčšinu roka je more pokojné, k čomu prispievajú aj vlnolamy kolmo vybiehajúce z pláží do mora. V mori sa nachádza aj niekoľko zaujímavých miest vhodných na potápanie. Pláž je tvorená výhradne veľmi jemným pieskom, v oboch strediskách je dlhá úctyhodných 15 kilometrov a z časti ju lemujú borovicové háje. Je v priemere široká 50 až 100 metrov, keď pred prvým radom slnečníkov je ponechaný rozsiahly priestor pre slnenie, prechádzky a hry. Vyhlásené sú tieto pláže svojim pozvoľným a bezpečným vstupom do mora, doslova ideálne sú preto pre deti, zdravotne postihnutých a neplavcov. Nachádzajú sa tu ako verejné aj súkromné pláže. Pás ležiaci pri vode pred slnečníkmi je vždy verejný a je možné tu použiť vlastné slnečníky, vyššie položená časť je naopak z veľkej väčšiny súkromná a možno si tu prenajať plážový servis. Pláže sú denne udržiavané po celej dĺžke, k dispozícii sú sprchy a WC, ihrisko pre loptové športy, požičovne vodných bicyklov aj detské atrakcie.


Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

a ďalej

Villach, Tarvisio, Udine, dialničný zjazd San Donà di Piave / Noventa di Piave, ďalej smer Passarella, Jesolo, Lido di Jesolo, Cavallino

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?