NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY


zaslúžene najobľúbensjšie letovisko severného Jadranu


dlhodobo najnavštevovanejšie letovisko tohoto regiónu


malá vzdialenosť, množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie a dokonalý turistický servis


poloostrov so širokými piesočnatými plážami s dĺžkou 8 km


pozvoľný vstup do mora, ideálna rekreácia pre rodiny s deťmi


výber z niekoľkých značne odlišných častí letoviska


Lignano Sabbiadoro známe neustále pulzujúcím životom


kľudnejšou časťou Lignano Pineta, rezidenčná štvrť v zeleni


najkľudnejšou časťou Lignano Riviera krytá porastom borovíc


zoologická záhrada a populárnym aquaparkom Aquasplash


golfistom k dispozícii majstrovské 18jamkové ihrisko


Lignano - najobľúbenejší letovisko severného Jadranu


Lignano, úspešná nedávna novinka našej letnej ponuky v rámci stredísk severného Jadranu, patrí už tradične a dlhodobo k najnavštevovanejším letoviskám tohto regiónu. A to z niekoľkých prostých dôvodov: malá vzdialenosť , množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie a dokonalý turistický servis.


Polostrov s ideálnymi piesočnými plážami


Lignano leží v oblasti Friuli na samej hranici s regiónom Veneto na polostrove omývanie z troch strán Jadranským morom a lagúnou Marano. Takmer 8 kilometrov dlhá a značne široká piesočnatá pláž sa pozvoľne ponára do teplých a pokojných vôd Jadranu, ponúka ideálne miesto rekreácie nielen pre rodiny s deťmi, aj keď práve tie ocenia toto miesto dozaista najviac.


Výber z niekoľkých značne odlišných častí letoviska


Lignano sa skladá z troch častí. Najrušnejším miestom, nachádzajúcom sa na východnom cípe polostrova, je celkom nepochybne Lignano - Sabbiadoro vyznačujúce sa neustále pulzujúcim denným a nočným životom. V tejto časti nájdete najväčšie množstvo najrôznejších obchodov, butikov, kaviarní, barov aj reštaurácií. Jeho osou je takmer 4 kilometre dlhá promenáda žijúca dlho do nočných hodín. Relatívne pokojnejšia časť je Lignano - Pineta, skôr rezidenčná štvrť. Ako už názov napovedá, je pretkaná borovicovými parkami a alejami. A konečne najzelenšia a najpokojnejšia časť Lignana je Riviera, ktorá je rovnako tak ako Pineta husto pokrytá borovicovým porastom. Rovnako tu nájdete dostatočné množstvo obchodov a reštaurácií, za zábavou, nákupmi a rušným nočným životom však odporúčame zájsť do Sabbiadora.


Pestrá škála zábavy pre deti i dospelých


Okrem dokonalej pláže ponúka Lignano v porovnaní s inými strediskami severného Jadranu najširší možný výber zábavy nielen pre deti. Vyhlásená je miestna, takmer k dokonalosti udržiavaná zoologická záhrada a najmä hojne navštevovaný a známy akvapark Aquasplash, jeden z najväčších svojho druhu v celej Európe. Každý pondelok do Lignana zavíta tiež tradičný taliansky trh s najširšou možnou ponukou od najrôznejších miestnych špecialít cez oblečenie a obuv až po kompletnú výbavu na pláž. Golfistom je k dispozícii majstrovské 18 jamkové ihrisko a zabudnúť nesmieme ani na kúpele Lignano Terme v miestnej časti Riviera, špecializované na thalassoterapiu, teda procedúry s použitím morskej vody.


Skvelý východiskový bod pre poznávanie zaujímavého okolia


Lignano však neponúka len more a zábavu. Je zároveň ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie miestnej bohatej kultúry a histórie. Len pár kilometrov do vnútrozemia nájdete malebné historické mestá rímskeho pôvodu Portogruaro, Concordia Sagittario či Aquileia. O ponuke a atraktivite Benátok či Terste sa snáď netreba ani zmieňovať. Kombinácia rozsiahlych piesočnatých pláži, píniových parkov, najpestrejších možných škálach letných voľnočasových aktivít a množstvo pamiatok v jeho blízkosti radí Lignano k miestam, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. Lignano sa môže vďaka svojej komplexnosti právom pýšiť nálepkou najobľúbenejšieho letoviska severného Jadranu, a ak sa pre neho rozhodnete, určite nebudete sklamaní ani Vy, zvlášť keď pre veľký záujem ponuky tohto strediska pre nadchádzajúcu letnú sezónu rozširujeme.


more a pláže:


Miestne more je čisté, pri brehu však môže byť zakalené zvíreným pieskom. Je prevažne úplne pokojné, nie je však vhodné pre potápanie a nežijú v ňom nebezpečné živočíchy. Pláž je tvorená výhradne veľmi jemným svetlým pieskom, je dlhá takmer 8 km a miestami až 150 metrov široká. Je vyhlásená najmä vďaka svojmu pozvoľnému a bezpečnému vstupu do mora, absolútne ideálne je pre deti, ale aj zdravotne postihnutých a neplavcov. Pláž je ako verejná, tak aj súkromná, rozdelená do niekoľkých na seba nadväzujúcich častí, kde je možné zakúpiť si plážový servis podľa vlastného uváženia. Pláž je samozrejme každodenne udržiavaná a je strážená plavčíkmi. Maximálne každých 200 metrov je možné naraziť na bar alebo reštauráciu s bohatým výberom občerstvenia a nájdete na nej všetky atrakcie, ktoré k letnej dovolenke pri mori neodmysliteľne patria: ihrisko pre plážový volejbal a futbal, minibasketbal, stolný tenis, požičovne vodných bicyklov, kanoe, skútrov , detské hojdačky a preliezačky, animačné programy atď. Dôkazom načrtnutej vyššie kvality je fakt, že sa Lignano už niekoľko po sebe nasledujúcich rokov radí k prímorským strediskám, ktoré sa môžu pochváliť tzv. Európsku modrou vlajkou. Tá je udeľovaná iba lokalitám, ktoré sa starostlivo starajú o dokonalú čistotu svojich pláží.


Doporučené trasy:

Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt

a ďalej

Villach, Tarvisio, Udine, diaľničný výjazd Latisana, Lignano

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?