NEV-DAMA a.s.

Sardinie – to najlepšie z Talianska na jedinom ostrove

Sardínia je druhým najväčším talianskym ostrovom. Leží v západnom Stredomorí na polceste medzi Európou a Afrikou, kde na severe je od francúzskej Korziky oddelená len úzkym Bonifáckým prielivom. Ostrov je obklopený radom menších alebo väčších ostrovčekov, kde medzi jedných z najznámejších patrí súostrovie La Maddalena so svojimi úchvatnými plážami s jemným bielym pieskom alebo ružovou plážou na ostrovčeku Budello. Ostrov Tavolara ležiace južne od Olbie patrí naopak medzi tie so strmými útesmi s množstvom zátok prístupných len po vodnej hladine. Priezračné more s podmorským životom, ojedinelá kultúra miestnych obyvateľov, tradícia pestovania korkového duba, pestovanie a produkcia svetoznámych vín, výroba horko-sladkého likéru Mirto, to všetko a ešte viac nájdeme na Sardínii.

Úplne svojbytná tajomná kultúra Sardov

Sardovia neboli typickým morským národom, nemajú ani dobyvateľa, ani objaviteľa. Po mori sem naopak prichádzali príslušníci iných národov, ktorí, skôr než splynuli s domorodcami, prinášali svoju kultúru a zvyky. Ostrov sa pýši zachovanými pamiatkami z prehistorických čias, z doby bronzovej až železnej, a neskôr aj z doby rímskej. Z obdobia megalitického tu nájdeme na 7000 viac či menej zachovalých pevnostných stavieb, nuraghov, ktorých účel je dodnes zahalený rúškom tajomstva.

Romantické pláže lemujúce smaragdové more

Súčasná Sardínia je z pohľadu cestovného ruchu známa predovšetkým smaragdovo priezračným morom a romantickými plážami so zlatistým alebo bielym jemným pieskom. Nájdeme tu aj veľmi romantické okrúhliakovo-piesočnaté zátoky, ktoré sú dosiahnuteľné len po mori, miesta, ktoré poznajú iba stáli obyvatelia a ktoré sú zrakom suchozemcov skrytá pod vysokými belostnými útesmi.

Nesmierne rôznorodé oblasti a najširšie spektrum ubytovacích možností

Po stránke ubytovania Sardínia ponúka snáď úplne všetko, čo sa dá nájsť v Stredomorí. Nájdeme tu hotely priemerné aj tej najvyššej kategórie, turistické komplexy s maximálnou vybavenosťou, malé rezidencie, samostatné vilky a vily napríklad aj s vlastným bazénom, proste tak široké možnosti, že dokážu uspokojiť úplne každého záujemcu. Každá z veľmi rôznorodých oblastí je pripravená ponúknuť svoje neopakovateľné čaro.

Costa Rei je prekrásne pobrežie s letoviskom San Pietro pri mestečku Castiadas na juhovýchodnom pobreží Sardínie. Je známe svojou 8 km dlhou plážou s bielym pieskom a neuveriteľne čistou vodou. Ide o ideálnu destináciu pre windsurfing, vďaka konštantne vanúcemu vetru. Susedné oblasti Cala Sinzias a Capo Ferrato ponúkajú okrem piesočných pláží aj vulkanické útesy, zálivy a ostrovčeky. Costa Rei je aj zaujímavou archeologickou zónou, s neolitickým náleziskami "Piscina Rei" a "Nuraghe Scalas" s dobre zachovanými menhirmi a nurágy.

Alghero leží na severozápadnom cípe ostrova a ide o jedno z najkrajších miest na Sardínii a súčasne jedno z jej najväčších turistických stredísk. Mesto je katalánskeho pôvodu a dodnes sa tu miestnym dialektom katalánčiny hovorí necelá štvrtina obyvateľov. Pre jeho pôvod sa Alghere prezýva malá Barcelona. Prechádzky krivolakými uličkami a promenádou okolo prístavu s množstvom obchodíkov a barov naozaj často pripomenú skôr mesta v Španielsku. Množstvo rozličných služieb tu bezpochyby uspokojí aj najnáročnejších turistov, k čomu prispieva aj jemný biely piesok na tunajších plážach.

Stintino je malé mestečko ležiace na severozápadnom pobreží Sardínie u dvoch malých zálivov, vytvárajúcich prirodzený prístav. Väčšina obyvateľov je potomkami 45 rodín presťahovaných sem násilne v roku 1882 z ostrova Asinara, ktorý štát premenil vo väzenie. Hlavnou atrakciou tejto chudobnej oblasti sú nesporne pláže tvorené belostným pieskom medzi divokými útesmi a čistým krištáľovo-tyrkysovo-modrým morom, vďaka ktorému začali od 60. rokov 20. storočia tento zabudnutý kraj objavovať turisti.

Isola Rossa je stredisko na severe Sardínie, výborne položené ako voči historickým miestam a archeologickým náleziskám tejto časti ostrova, ako aj voči najslávnejším turistickým lokalitám, ako je Costa Smeralda, Santa Teresa di Gallura, Castelsardo alebo Alghero. Sugestívne pobrežie s plážami s jemným bielym pieskom striedavým zálivom so skalami z červenej žuly kontrastuje so smaragdovou farbou priezračného mora, toľko lákajúceho k potápaniu. Ideálne je však aj pre rodiny s deťmi.

Costa Paradiso je stredisko ležiace na severnom skalnatom pobreží niekoľko kilometrov východne od Castelsarda. Pokúšať sa popísať prírodné krásy tejto časti pobrežia Sardínie je značne obtiažne; formy a farby skalísk erodujúcích neustále vanúcim vetrom, očarujúce a skôr intímne malé piesočné alebo skalnaté pláže spadajúce do priezračne čistého mora, bujná a stále zelená stredomorská vegetácia alebo nádherné panoramatické výhľady z ružovo až červeno sfarbených skalísk, to všetko a ešte viac ponúka tento malý raj . Vďaka svojim početným podmorským lokalitám je vyhľadávaný športovými potápačmi z celého sveta.

Golfo di Marinella je záliv s rovnomenným strediskom patriacim k najznámejším centrám severovýchodného pobrežia. Leží len 15 km severne od Olbie, metropoly severovýchodnej Sardínie. Je ideálnym východiskovým bodom ako k poznávaniu prírodných krás, napríklad súostrovie La Maddalena alebo národného parku Giara di Gesturi, tak aj historických (Arzachena - Tombe dei Giganti). Milovníci mora nájdu v zálive Golfo di Marinella nepreberné množstvo pláží v menších pokojných zátokách s jemným belostným pieskom a pozvoľným vstupom do priezračne čistého mora, vhodného pre rodiny s deťmi.

Golfo Aranci je pobrežie alebo skôr malý polostrov obklopený priezračným morom, nachádzajúci sa len kúsok severovýchodne od Olbie a juhovýchodne od Porto Rotonda. Začína tu pobrežie charakterizované nádhernými belostnými plážami, ťahajúce sa až po Costa Smeralda čiže Smaragdové pobrežie, najznámejšia to časť Sardínie. Oblasť v okolí zálivu Golfo Aranci ponúka nielen pokojné romantické zákutia, ale aj rušnejšie miesta s barmi, výbornými reštauráciami alebo športovými centrami s možnosťou požičania vybavenia na potápanie, windsurfing aj vodných skútrov.

Porto San Paolo je malebná rybárska dedina nachádzajúca sa len 10 km juhovýchodne od letiska Olbia. Charakterizuje ju nádherný výhľad na majestátne scenérie ostrovov Tavolara a Molár a krásne pláže tvorené koralovým pieskom v malých zátokách krištáľovo čistého mora. Tieto vody sú súčasťou chránenej morskej oblasti a preto sa každá Vaša kúpeľ tu stane naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Živé námestie letoviska sa mierne zvažuje k moru a je ideálnym miestom na relaxáciu najmä vo večerných hodinách, kedy sa hladina blyští odrazy zapadajúceho slnka.

Le Vecchie Saline je lokalita disponujúca krásnou plážou so svetlým šedým pieskom, vhodna pre rodiny s deťmi, lemovanou píniami a Macchia. Je umiestnená v zálive Baia delle Vecchie Saline 5 km južne od Olbie. Ide o strategickú polohu voči len pár kilometrov vzdialeným nádherným plážam Porto Istana a Porto San Paolo. Zaujímavosťou sú slané rybníčky v blízkosti pláže, nazývané saline, kde možno obdivovať mnoho druhov vodného vtáctva.

Capo Coda Cavallo je žulový mys nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Sardínie, v historickom regióne Gallura. Vybieha do Tyrhénskeho mora južne od Olbijského zálivu. Celý polostrov je súčasťou chránenej morskej oblasti Tavolara - Punta Coda Cavallo a vyznačuje sa radom zátok s piesočnými plážami a útesmi pokrytými bujnou stredomorskou vegetáciou. Vápencové steny ostrova Tavolara spolu s ostrovom Molár a ostrovčekom Proratora v severnej časti zátoky Coda Cavallo vytvárajú prírodnú scenériu nebývalej krásy. Oblasť je veľmi turisticky rozvinutá a chváli sa známymi plážami ako Brandinchi, Salina Bamba, Baia Salinedda, Cala Coda Cavallo, alebo Cala Suaraccia.

Puntaldia je polostrov ležiaci 4 km severne od mestečka San Teodoro a južne od mysu Capo Coda Cavallo. Vyznačuje sa upravenými záhradami dodávajúcimi tomuto letovisku sviežosť aj v horúcom lete. Ubytovanie sa rozkladá okolo romantického centra s obchodíkmi, reštauráciami a kaviarňami aj ďalším večerným vyžitím. Luxusný prístav, golfové ihrisko, tenisové kurty, potápačské centrum, požičovne surfov, jácht alebo člnov sú dôležitými atribútmi pre trávenie dovolenky, ktorá uspokojí aj náročných.

San Teodoro je mestečko priamo na severovýchodnom pobreží ostrova, ležiace južne od Olbie. Jeho meno sa zvyčajne vyslovuje jedným dychom spolu s plážou La Cinta, ktorá je vďaka prekrásne belostnému piesku bezpochyby jednou z najznámejších na Sardínii. Blízke hory nielenže prispievajú k zaujímavej členitosti pobrežia, ale tiež udržujú v oblasti veľmi príjemnú klímu aj v horúcich letných mesiacoch. Aj preto sa mestečko rozrastá vďaka výstavbe turistických apartmánových viliek, dostavuje sa nový turisticko-rybársky prístav, nechýba ani veľa dennej aj nočnej zábavy, trhy, alebo rad zaujímavých reštaurácií a barov.

Budoni - Tanaunella leží 30 km juhovýchodne od Olbie v blízkosti niekoľkých malých zátok, fascinujúcich skál a dlhých nepoškvrnených pláží s veľmi jemným bielym pieskom. Budoni sa stáva významným turistickým centrom, najmä vďaka svojej krištáľovo čistej azúrovej vode a dobre organizovaným turistickým službám. Zaujímavosťou sú brakické lagúny s typickou vegetáciou a kolóniami plameniakov. Medzi radom tunajších archeologických pamiatok vyniká niekoľko nuraghov. Objavte však aj tunajšie krásy typickej starej dediny alebo si vyjdite z neďalekého prístavu Ottiolu na plavbu k niektorej z nádherných zátok tohto úseku pobrežia.


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

a ďalej

Bologna, Firenze, Pisa, Livorno (k nemu sa vzťahujú udanej vzdialenosti), trajekt, Olbia, Costa Paradiso (90 km), Marina di Portisco (20 km), Cannigione (15 km), Baia de Bahas (15 km), Porto Istana (12 km), San Teodoro (30 km)

 • hotelové
 • apartmánové

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Modena

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

a ďalej

Bologna, Firenze, Pisa, Livorno (k nemu sa vzťahujú udanej vzdialenosti), trajekt, Olbia, Costa Paradiso (90 km), Marina di Portisco (20 km), Cannigione (15 km), Baia de Bahas (15 km), Porto Istana (12 km), San Teodoro (30 km)

16 zájazdov / ubytovaní

****

Taliansko, Sardínia

 • 250 m
 • ÁNO
 • FB+
 • NIE
 • NIE
 • ÁNO
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2/3/4, Family 5, P1

dospelý od 452 € / os..

25. 9. – 2. 10. 21, P2/3/4

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • 50 m
 • ÁNO
 • HB
 • NIE
 • NIE
 • ÁNO
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: Classic 2/3/4, Deluxe 2/3/4, Junior Suite 2

dospelý od 313 € / os..

26. 9. – 1. 10. 21, Classic 2/3/4

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • <600 m
 • ÁNO
 • FB+
 • NIE
 • Info
 • ÁNO
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2, P2/3, Family 2+2, Junior Suite 4

dospelý od 566 € / os..

24. 9. – 1. 10. 21, P2

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • 100 m
 • ÁNO
 • HB
 • NIE
 • Info
 • ÁNO
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P3/4, P2, P2 balkon, P3/4 balkon, P2 moře, P3/4 moře, P2 balkon/moře, P3/4 balkon/moře

dospelý od 426 € / os..

25. 9. – 2. 10. 21, P2

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • <450 m
 • ÁNO
 • HB+
 • NIE
 • NIE
 • ÁNO
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2/3/4, P2/3/4 mare, P2

dospelý od 705 € / os..

25. 9. – 2. 10. 21, P2/3/4

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • 80 m
 • ÁNO
 • HB+
 • NIE
 • Info
 • ÁNO
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
miestností: P2/3/4 superior, P2 Superior, P3/4 Superior
1 miestnosť: P2, P3/4, Suite 2/3/4

dospelý od 372 € / os..

24. 9. – 1. 10. 21, P2

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • <450 m
 • ÁNO
 • FB+
 • NIE
 • NIE
 • ÁNO
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: P2/3/4
2 miestnosti: Family 5

dospelý od 441 € / os..

26. 9. – 3. 10. 21, P2/3/4

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • 100 m
 • ÁNO
 • BS
 • NIE
 • Info
 • ÁNO
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: mono 2/3
2 miestnosti: bilo 4

dospelý od 164 € / os..

25. 9. – 2. 10. 21, mono 2/3

Detail zájazdu

****

Taliansko, Sardínia

 • <2,6 km
 • ÁNO
 • BS
 • NIE
 • Info
 • ÁNO
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
miestností: vilka 8 Deluxe
1 miestnosť: mono 2, vilka 4 Standard, vilka 6 Standard, vilka 4 Superior, vilka 6 Deluxe
2 miestnosti: bilo 4, bilo 4+1
3 miestnosti: trilo 6, vila de luxe 6 bazén

♣♣♣

Taliansko, Sardínia

 • 1,8 km
 • ÁNO
 • BS
 • NIE
 • Info
 • ÁNO
 • BIKE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
2 miestnosti: bilo 4
3 miestnosti: trilo 6

dospelý od 56 € / os..

25. 9. – 2. 10. 21, bilo 4

Detail zájazdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?