NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 24

 • 12×

Zjazdové trate: 103 km

 • 18 km
 • 77 km
 • 8 km

bežecké trate: 57 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1100 - 2055 m n. m.

Lyžovanie v Bad Kleinkirchheime

 • najobľúbenejšie korutánske kúpeľno-lyžiarske stredisko
 • 103 km značených a upravených zjazdoviek, 24 moderných lanoviek a vlekov
 • snežné delá pokrývajúce 97 % plochy na lyžovanie
 • čierna závodná zjazdovka Svetového pohára FIS Franz-Klammer-Abfahrt
 • kúpeľné mestečko preslávené liečivým účinkom miestnych prameňov
 • široká škála ďalších polyžiarskych aktivít
 • Kaiserburg Bob – prvá bobová dráha v Korutánsku
 • nie príliš rozsiahla ponuka pre snowboardistov

Svetovo známe lyžiarske kúpele Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim je známy okrem skvelého lyžovania tiež vďaka miestnym vyhláseným termálnym kúpeľom. V stredisku je celkom 103 km značených a upravených zjazdoviek, 24 moderných lanoviek a vlekov a viac než 800 snežných diel, ktoré pokrývajú 97 % plochy na lyžovanie. Väčšina tunajších zjazdoviek je strednej obtiažnosti, ale pozor, v niektorých miestach narazíte na sklon až 70 %. Kto sleduje Svetový pohár v lyžovaní, určite si za žiadnu cenu nenechá újsť jazdu po preslávenej Franz-Klammer-Abfahrt.
So skipasom Top Ski Pass Gold máte možnosť návštev všetkých ďalších stredísk Korutánska a Východného Tirolska.

Patrónom závodnej zjazdovky Svetového pohára legendárny Franz Klammer

Kúpeľné mestečko v blízkosti korutánskeho Národného parku Nockberge preslávili predovšetkým liečivé účinky miestnych prameňov, ide však zároveň o jedno z dvoch najväčších lyžiarskych stredísk Korutánska.

Cenená kombinácia špičkových kúpeľov i zjazdoviek má v Alpách len málo paralel. Skiareál nepravidelne usporiadáva závod svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien. Patrónom čiernej závodnej zjazdovky Svetového pohára FIS Weltcupabfahrt s dĺžkou 3 km a prevýšením 842 m je legendárny olympijský víťaz v zjazde v Innsbrucku 1976 Franz Klammer.

800 snežných diel pokrýva 97 % plochy na lyžovanie

Viac než 100 km zjazdových tratí pokrýva 800 snežných diel zasnežujúcich drtivú väčšinu plochy zjazoviek, čím grantujú bielu pokrývku až do začiatku apríla. Ambiciózni zjazdári môžu pomerať sily na meraných úsekoch závodných svahov Kaiserburg alebo pri panoramatickej lanovke Nockalm. Freerideri a priaznivci snowboardingu ocenia možnosť jazdy v hlbokom snehu medzi Mulden a Hirschsprunglift.

Priebežne sa obmeňujú i prepravné zariadenia – od sezóny 2020/21 nahradila vlek Spitzeck nová moderná 6miestna sedačková lanovka.

Atraktívna ponuka pre bežkárov a škála polyžiarskych aktivít

Široká je i ponuka pre milovníkov klasického lyžovania – umelo zasnežovaná je 8 km dlhá údolná bežecká trasa Römerloipe, ďalšie trasy nájdete v okolí (s celkovou dĺžkou 45 km) a snehovú istotu poskytuje vysokohorská trasa na Nockalme v dĺžke 4 km.

Pestrá škála polyžiarskych aktivít siaha od túr na snežniciach, cez osvetlenú sánkarsku dráhu, korčuľovanie, metanú až po početné trasy pre zimnú pešiu turistiku.

Detský lyžiarsky klub BOBO garantuje malým návštevníkom veselú a pestrú zábavu. Od sezóny 2019/2020 je v ponuke rovnako dráha pro snowtubing pri dolnej stanici lanovky Kaiserburg. Poslednou novinkou je Kaiserburg Bob – prvá bobová dráha v Korutánsku s celoročnou prevádzkou s dĺžkou 1,4 km, s 26 zákrutami, priemerným sklonom 12 % a rýchlosťou jazdy až 40 km/h, priamo pri lanovke Kaiserburgbahn.

Všemožné akcie pre pobavenie návštevníkov potom dotvárajúci atraktívny après ski ponuku strediska.

Skvelú relaxáciu garantujú 2 veľké kúpeľné zariadenia

Skvelú relaxáciu garantujú 2 veľké a architektonicky zaujímavé kúpeľné zariadenia – Rímske kúpele (Römerbad) a Kúpele svätej Kataríny (Therme St. Kathrein) – napájané cenenou, radón obsahujúcou vodou z prameňa s teplotou 36 °C. S platným skipasom je denne možné si do 16.00 hod. zvoliť miesto lyžovania vstup do kúpeľov zadarmo. Atraktívne sú akčné ponuky strediska na skipasy a vstupy do termálních kúpeľov Römerbad v spolupráci s vybranými ubytovacími kapacitami.

Od 7. 12. do 23. 12. 2023 je to akcia „4 za 3“ či „3 za 2“ na skipas („Wahlkarte“), teda 4 dni lyžovania za cenu 3dňového skipasu, resp. 3 dni lyžovania za cenu 2dňového skipasu. 

Od 6. 1. do 8. 3. 2024 ide o akciu „Family 1 €“, kedy deti do nedovŕšených 12 rokov v sprievode dospelého so 6dňovým skipasom platia za skipas („Wahlkarte“) len 1 € na deň.

Od 6. 1. do 2. 2. a od 2. 3. do 8. 3. 2024 je to potom akcia „Ski-Wellness Wochen“, kedy skipas s platnosťou 3, 5, resp. 7 dní zahŕňa i 1, 2, resp. 3 štvorhodinové vstupy do kúpeľov.

Od 9. 3. do 1. 4. 2024 zimnú sezónu zavŕši akcia „Ski & Therme“ s 30% zľavou na skipas s platnosťou od 3 dní a jedným 4hodinovým vstupom do kúpeľov zadarmo.

Vstup do kúpeľov teraz v rámci vyššie uvedených akcií možný kedykoľvek počas otváracej doby, predtým to neplatilo večer.

Skvelá reputácia kúpeľného mestečka sa odráža v cenách

Vyššie ceny zodpovedajúce nadštandardným službám a skvelej reputácii kúpeľného mestečka. K drobným mínusom je nuté dodať, že na povesť strediska je tu nie príliš rozsiahla ponuka pre snowboardistov.

I cez pravidelnú modernizáciu je v areáli doposiaľ pomerne vysoký podiel vlekov oproti sedačkovým a kabínovým lanovkám.

V prípade slabšej prírodnej snehovej nádielky sa občas objavia niektoré vyfúkané a zľadovatelé zjazdovky.

Cez vysokú lôžkovú kapacitu celoročne vyhľadávaného rezortu vrátane zastúpenia hotelov najvyššej kategórie 5* je tu v hlavnej sezóne obvykle dosť plno a často zaznamenávame nedostatok lôžok i v okrajovejších termínoch.

Pri ceste zo smeru od Viedne počítajte s väčším počtom posledných kilometrov mimo dialnicu.

Typy skipasov:

Bad Kleinkirchheim / St. Oswald:
platí pre lyžiarsky areál Bad Kleinkirchheim; po väčšine sezóny platnost max. 1 deň
Viacedenný skipas Bad Kleinkirchheim (tzv. Wahlkarte): platí pre lyžiarsky areál Bad Kleinkirchheim; umožňuje daný deň lyžovať, alebo navštívit kúpele (od 10:00-16:00; sauna za príplatok); nemožno kombinovať; platnosť od 2 dní
Viacedenný skipas Bad Kleinkirchheim + kúpele Römerbad (tzv. Kombikarte): platí pre lyžiarsky areál Bad Kleinkirchheim; umožňuje v rovnaký deň lyžovať i navštívit kúpele (na 4 hodiny, medzi 10:00-21:00, pia + so do 22:00; sauna za príplatok); platnosť od 2 dní

Top Ski Pass Gold:
platí pre lyžiarsky areál Bad Kleinkirchheim a ďalej vo všetkých strediskách Korutan a Východného Tyrolska; platnosť od 1,5 dňa

Miestne vzdialenosti:

Bad Kleinkirchheim

St. Oswald: 5 km
Döbriach: 14 km
Spittal an der Drau: 30 km
Klagenfurt: 52 km
diaľnica / Praha: 27 km
diaľnica / Brno - Bratislava: 50 km

Miestny skibus:

miestna skibusová linka po Bad Kleinkirchheime; skibusová linka Bad Kleinkirchheim - St. Oswald; z oblasti Millstätter See niekoľko krát denne pravidelné skibusové spojenie do Bad Kleinkirchheimu; ostatné „medzimestské“ spoje za poplatok

Doporučené trasy:

Bratislava, Wien, Graz, zjazd z diaľnice Klagenfurt Nord, Feldkirchen, Bad Kleinkirchheim

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?