NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 27

 • 13×

Zjazdové trate: 110 km

 • 30 km
 • 69 km
 • 11 km

bežecké trate: 80 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

610 - 2020 m n. m.

Lyžovanie v Nassfelde

 • najväčší a najmodernejší skiareál v Korutánsku
 • 110 km zjazdoviek a 27 moderných lanoviek a vlekov
 • najdlhšia kabínková lanovka v Alpách Millenium Express s prevýšením 1 300 metrov
 • tradične výborné snehové podmienky a slnečné dni
 • jedinečný Fun Park Gartnerkofel pre snowboardistov
 • 80 km bežkárskych tratí, freeride a fun zóny
 • rodinnú dovolenku spríjemní miestny detský klub BOBO
 • vyššia cenová hladina ubytovania v blízkosti zjazdoviek

Lyžiarske stredisko Nassfeld láka na nekonečné slnkom zaliate zjazdovky

Nassfeld leží na juhu najjužnejšieho regióna Rakúska, Korutánska, blízko hraníc talianskeho regióna Friuli. Sú tu tradične výborné snehové podmienky a prevažujúce slnečné dni i uprostred zimy. Je nespochybniteľne jednou z top 10 lyžiarskych oblastí Rakúska. Nájdete tu 110 km zjazdoviek všetkých obtiažností a 27 moderných lanoviek a vlekov. Vďaka rozmanitým zjazdovkám je Nassfeld vhodný  pre športovú, a i pre rodinnú dovolenku, ktorú deťom určite spríjemní miestny detský klub BOBO. Snowboardisti si pochvaľujú jedinečný Fun Park Gartnerkofel.

Najväčší a najmodernejší skiareál v Korutánsku

Lyžiarsky areál Nassfeld je najväčší a najmodernejší v Korutánsku. Nassfeld môžete navštíviť i niekoľkokrát za sebou a vždy vás znova a znova prekvapí svojou veľkoleposťou a vybavenosťou. Dokonalo vyhovuje náročnejším lyžiarom, milovníkom snowboardingu, freeridu i rodinám s deťmi. Ponúka tiež 80 km bežkárskych tratí, snowpark, freeride a fun zóny. Areál sa pyšní tiež najdlhšou kabínkovou lanovkou v Alpách Millenium Express s prevýšením 1 300 metrov.

Poloha priamo na talianskych hraniciach

Poloha priamo na talianskych hraniciach garantuje spravidla tiež „talianske“ prídeli slnečných lúčov. Vďaka špecifickej mikroklime tu však panuje nebývalá istota kvalitnej prírodnej snehovej nádielky. Napriek tomu je „pre istotu“ celý skiareál kompletne pokrytý i výkonným umelým zasnežovaním.

Rozľahlý a otvorený areál prevažne strednej náročnosti svižne obsluhujú lanovky s vysokou prepravnou kapacitou.

Výrazne zvýšená popularita Nassfeldu v posledných rokoch súvisí nie len s kvalitnou infraštruktúrou strediska, ale jednoznačne i s rozmachom carvingu, freeridu a snowboardingu, pre ktoré tu panujú ideálne podmienky.

Z auta komfortne rovno na zjazdovku

Pokiaľ nebývate priamo pri zjazdovkách, zaparkovať môžete pri dolnej stanici najdlhšej kabínkovej lanovky v Alpách – Millenium-Express smeruje hore z Tröpolachu s prevýšením 1 300 metrov. Pre elektromobilistov je pripravených 10 nových nabíjajúcich staníc priamo na parkovisku pri lanovke Millenium-Express.

Na ambicióznych jazdcov čaká rýchlostná trať s meraným úsekom pod Troghöhe alebo svah s vyvýšeninami na Gartnerkofele. Vynikajúci snowpark činí Nassfeld rovnako rajom vyznávačov širokých dosiek.

Rodinne vybavené uvytovacie zariadenia a rada na najmenších návštevníkov orientovaných atrakcií však nasvedčujú, že primárnou cieľovou skupinou v Nassfelde sú rodiny s deťmi. Tie ocenia napríklad dobrodružný zjazd pre malých i veľkých „The Snake“ s mnohými zatáčkami, vlnami, skokmi, jibmi, boxami a tunelom pri lanovke Madritschen.

Najdlhšia osvetlená zjazdovka v Európe a množstvo après ski programov

Celé 2,2 km z celkovej 7,6 km dĺžky zjazdovky Carnia je určených pre nočné lyžovanie – je to najdlhšia osvetlená zjazdovka v Európe.

Skvelé sú v Nassfelde après ski programy, nočné sánkovanie, jazdy na saniach ťahanými koňmi či 55 km v zime upravovaných ciest pre peších. Každému je teda doprianá polyžiarska relaxácia podľa jeho gusta.

Metaná, korčuľovanie na 55 hektároch zamrznutého jazera Pressegger See či umelá horolezecká stena doplňujú obraz skutočne aktívnej dovolenky.

Upozorniť musíme i na neďaleký pokľudný rodinný skiareál Weißbriach s rozumnou dojazdovou vzdialenosťou do Nassfeldu.

Daň za popularitu rezortu

V posledných rokoch sa objavili fronty ako určitá daň za prudko rastúcu popularitu areálu, a to najmä medzi jednodňovými víkendovými návštevníkmi. Trocha vyššia je tiež cenová hladina ubytovania v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek.

Vzhľadom k nižšej nadmorskej výške Tröpolachu hrozí horšia kvalita poobedného snehu v dolných pasážach údolnej zjazdovky Carnia.

Typy skipasov:

Nassfeld:

platí pre skiareál Nassfeld-Hermagor, platnosť max. 1 deň

Top Ski Pass Gold:

platí pre lyžiarsky areál Nassfeld-Hermagor a ďalej vo všetkých strediskách Korutánska a Východného Tirolska; platnosť od 1,5 dňa

Miestne vzdialenosti:

Tröpolach:
Rattendorf: 2,5 km
Hermagor: 8 km
Nassfeld / Sonnenalpe: 11 km
Weißbriach: 20 km
Kötschach-Mauthen: 25 km
Villach / diaľnica Brno: 37 km
Paternion / diaľnica Praha: 38 km

Miestny skibus:

skibusová linka medzi mestečkom Hermagor a nástupným miestom v skiareáli Tröpolach; skibusové linky spájajúce mnoho okolitých obcí až po Villach s nástupným miestom v skiareáli Tröpolach; všetko v cene skipasu

Dôležité upozornenie:

do vyššie uvedených údajov o červených a čiernych zjazdovkách sú započítané aj 4 čierne a 5 červených lyžiarskych ciest, tzv. skirouty, na mape značené čiarkovane

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München
 
České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz
 a ďalej
Salzburg, dálnice smer Villach, Tauerntunnel, diaľničný výjazd Paternion - Feistritz, Hermagor, Rattendorf alebo Weißbriach alebo Kötschach-Mauthen alebo Tröpolach, Sonnenalpe Nassfeld,
alebo,
Bratislava / Brno, Wien, Graz, Villach, dálnice smer Udine, diaľničný výjazd Hermagor, Hermagor, Rattendorf alebo Weißbriach alebo Kötschach-Mauthen alebo Tröpolach, Sonnenalpe Nassfeld

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?