NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 25

Zjazdové trate: 100 km

 • 40 km
 • 37,2 km
 • 22,8 km

bežecké trate: 30 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

777 - 2512 m n. m.

Lyžovanie v stredisku Gitschberg Jochtal – Brixen / Rio Pusteria – Bressanone

 • jedna z najobľúbenejších juhotirolských lyžiarskych destinácií
 • z brennerskej dialnice výborne prístupné stredisko
 • moderné prepravné kapacity a skvelo upravené trate
 • jedno z cenovo najprístupnejších stredísk Južného Tirolska
 • čarovné centrum Brixenu a rada možností ďalšieho vyžitia
 • vyššia časová náročnosť presunov medzi Plose a oblasťou Gitschberg Jochtal
Objavte Gitschberg Jochtal

Gitschberg Jochtal – Brixen / Rio Pusteria – Bressanone: jedna z najobľúbenejších juhotirolských lyžiarskych destinácií

Pod novým názvom Gitschberg Jochtal – Brixen / Rio Pusteria – Bressanone (predtým Eisacktal / Valle Isarco) sa už tretím rokom prezentuje jedna z najobľúbenejších juhotirolských lyžiarskych destinácií nachádzajúca sa v blízkosti Brixenu. Ide o výborne prístupné stredisko, z brennerskej dialnice ste na lyžiach doslova za pár minút.

Nájdete tu hneď 3 veľmi kvalitné a takmer porovnateľné skiareály – Plose, Gitschberg a Jochtal. Sú v nich zastúpené všetky základné typy zjazdoviek, a to v príjemne vyváženom pomere.

Oblasti vládnuci masív Plose

Oblasti vládnuca hora Plose ponúkajúca mimo iné i najdlhšiu čiernu zjazdovku Južného Tirolska Trametsch, 9 km dlhú s prevýšením 1.400 metrov. Prezrieť si ju môžete z úplne novej 10miestnej kabínky na Plose s novou medzistanicou, ktorou tento rok nahradila starou 6miestnou kabínkou z roku 1986. Táto základná kabínková lanovka vedie hore z centrálneho parkoviska nad obcou S. Andrea. Len o pár rokov staršia je ďalšia nová 10miestna kabínka, ktorá vedie od rezidencie Parkhotel Plose až pod vrchol hory Monte Fana.

Atraktívne prepojenie susedných skiareálov Gitschberg a Jochtal

Pred niekoľkými rokmi došlo k prepojeniu susedných skiareálov Gitschberg a Jochtal, ktoré obidva výrazne zatraktívnilo. Na úbočí Gitschbergu sa teraz pripravuje ďalších 15 km nových zjazdoviek okolo horskej chaty Moser Hütte. Od roku 2018 nahradila nová 10miestna kabínka na úbočí Gitschbergu starú 4sedačku a vlek a zároveň pod ňou vznikla nová zjazdovka "Wastl Huber". 5 rokov je „stará“ rovnako funslope s familyparkom vo Valles v Jochtale. Od predvlaňajška potom nový vlek “Pobist“ výrazne zrýchlil presun lyžiarov po Maranze.

Moderné prepravné kapacity a skvelo upravené trate

Všetky skiareály tejto oblasti spájajú nadštandardne moderné prepravné zariadenia a skvelo upravované trate. Vďaka rozsiahlemu systému umelého zasnežovania je tu nadmieru vysoká garancia vynikajúcich snehových podmienok počas celej zimnej sezóny. Vo Valles došlo aktuálne ku kompletnej obmene snežných diel za najmodernejšie, zvýšila sa kapacita lanovky Jochtalbahn, vozový park obohatili nové rolby a rozšírená bola modrá zjazdovka Gimmy Fun Ride.

Logickým sprievodným javom stúpajúceho dopytu je i stále pestrejšia škála ubytovacích kapacít v našej ponuke.

Čarovné centrum Brixenu a rada možností ďalšieho vyžitia

Mimoriadne farbitá je tu však i paleta polyžiarskeho vyžitia, široká infraštruktúra oblasti zaručuje doslova nepreberné možnosti – bazény, korčuľovanie, curling, sane (naposledy vznikla nová dráha v Maranze s investíciou za 200.000 Eur), tenis, squash, bowling, jazdu na koni či na bežkách.

Karta návštevníka BrixenCard umožňuje využívať niektoré lanovky a celú sieť verejnej dopravy v Južnom Tirolsku, vrátane vstupov do mnohých múzeí (vrátane Archeologického múzea v Bolzane za známym pravekým mužom z ľadovca “Ötzim”), vodného raja Acquarena a klziska. V sektore Gitschberg – Jochtal sa potom obdobná karta nazýva AlmenCard.

Jedno z cenovo najprístupnejších stredísk Južného Tirolska

Až prekvapivá cenová prístupnosť radí Gitschberg Jochtal – Brixen / Rio Pusteria – Bressanone medzi najekonomickejšie alternatívy zo zimných centier oblasti Südtirol / Alto Adige. Je to však dané i tým, že neďaleké juhotirolské strediská Kronplatz, Alta Badia a Val Gardena sa naopak radia na samú taliansku cenovú špičku.

Vyššia časová náročnosť presunov medzi Plose a oblasťou Gitschberg – Jochtal

Z nie mnohých negatív by sme mali zmieniť vyššiu časovú náročnosť presunov medzi skiareálmi Plose a Gitschberg – Jochtal, a tiež nijak závratnú nadmorskú výšku výrazne limitujúcu tunajšie možnosti prívržencov jazdy vo voľnom teréne.

Poloha na samom okraji materskej oblasti Dolomiti Superski potom do určitej miery limituje plnohodnotné využitie týchto celoplošných skipasov.

U lyžiarskeho prepojenia skiareálov Gitschberg – Jochtal tiež zatiaľ chýba zjazdovka v smere do Maranzy, je nutné ísť obojsmerne lanovkou.

Typy skipasov:

Gitschberg Jochtal – Brixen

platí pre skiareály Plose, Gitschberg - Jochtal, Velturno (mimo skimapu), Funes a Luson

kombinované skipasy

platí 3 až 5 dní ako Gitschberg Jochtal – Brixen a 1 až 3 dni ako Dolomiti Superski

Dolomiti Superski

platí neobmedzene vo všetkých 12 strediskách Dolomiti Superski

Brixen Card

Turistická karta umožňujúca využitie zadarmo následujúcich služieb:

 • skibusová linka Bressanone – Andrea ku kabínovej lanovke na Plose
 • každodenný vstup (okrem nedele a štátnych sviatkov) na 2,5 hod. do najväčšieho akvaparku Južného Tirolska – Acquarena v Bressanone
 • každodennú jednu spiatočnú cestu kabínovou lanovkou Plose
 • vstup na kultúrne akcie organizované kultúrnou asociáciou Bressanone
 • vstup do takmer 90 múzeí Južného Tirolska

Zadarmo u uvedených ubytovateľov: My Arbor Plose Wellness Hotel, Hotel Grüner Baum, Hotel Dependance Grüner Baum, Hotel The Vista, Hotel Jägerheim, Appartements Alpine Waldheim, Residence Summererhof, Residence Bad Burgstall  

Miestne vzdialenosti:

Bressanone

Naz: 5 km
S. Andrea: 6,5 km
Valles: 17 km
Maranza: 17 km
Plancios: 19 km
dialnica: 6 km

Miestny skibus:

v oblasti Plose linka Bressanone – S. Andrea za poplatok 1 jazda 1,50 Euro / os. (v rámci karty Brixen Card zadarmo, ale nie všetky ubytovacie kapacity poskytujú túto kartu); v oblasti Gitschberg / Jochtal linka Vandoies di Sopra – Rio di Pusteria – Valles, cestovné v cene skipasu; skibus po Maranze: cestovné v cene skipasu

Odporúčané trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej  

Innsbruck, Brenner, dialničný zjazd Bressanone, Bressanone

Dôležité upozornenie:

Trate označené bodkovanou červenou čiarou sú odporúčané volné terény a skialpinistické itineráre, v údajoch viď vyššie niesú zahrnuté
Z dôvodu generálnej rekonštrukcie hlavnej kabínkovej lanovky na Plose (Sant´Andrea 1.067 m n. m. – Valcroce 2.050 m n. m.) dôjde k ukončeniu prevádzky celého skiareálu Plose už 19. 3. 2023. Ostatné skiareáli strediska Gitschberg Jochtal - Brixen / Rio Pusteria - Bressanone (najmä teda najväčšie z nich, Gitschberg Jochtal) zostanú i po tomto dátume v prevádzke podľa pôvodných predpokladov
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?