NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Azúrové pobrežie - svet filmových hviezd menom Francúzska riviéra

Azúrové pobrežie, francúzsky Côte d'Azur (čítaj kot dazýr) - známe tiež pod názvom Francúzska riviéra - je jedna z najznámejších rekreačných oblastí Stredozemného mora. Azúrové pobrežie sa tiahne od obce Cassis s belostnými útesmi národného parku Calanques až po letovisko Menton na samom východe pri talianskych hraniciach.

Divoké skalnaté pobrežie s romantickými zátočinami, dlhé pláže aj letoviská

Rozmanitá a členitá krajina ponúka skalnaté pobrežie s romantickými plážami a zátočinami s majestátnymi a voňavými píniami, prístavné mestečká ako Bandol alebo Sanary sur Mer, ale aj dlhé piesočnaté pláže na polostrove Giens vhodné pre windsurfing alebo kitesurfing. Úžasné kúpanie je na divokých plážach okolo La Londe les Maures, v ktorého okolí stojí za návštevu nejedno vinárstvo. Smerom k obľúbenému policajnému letovisku Saint-Tropez je pobrežie viac zastavané najrôznejšími letnými sídlami so súkromnými bazény a prevádzka na užšej pobrežnej ceste hustne, najmä potom okolo prístavných mestečiek Sainte-Maxime, Fréjus a Saint-Raphaël. Nádherná prechádzka po ceste vinúcej sa okolo červeno sfarbených skalísk pohoria Esterel, s dych berúcimi výhľadmi na až neskutočne azúrovo modré more začína práve zo Saint-Raphaël. Romantická krajina skalnatého pobrežia potom končí, akonáhle sa ocitnete v slávnom festivalovom Cannes, ktoré susedí so starobylým mestom Antibes alebo sa posuniete o kúsok ďalej do Nice, kde sú mestské pláže lemované palmovými promenádami a hotelovými komplexmi. Na letisko v Nice prilietajú turisti zo všetkých kútov sveta, aby si mohli svoju zaslúženú dovolenku užiť tam, kde sa nablýskané vitríny obchodov s luxusnými značkami lesknú v žiari zapadajúceho slnka. Do mestského štátu Monako, ktorého súčasťou je aj známej Monte Carlo, je to z Nice už len pár kilometrov. Celé pobrežie potom okrem cesty lemuje aj železničná trať, preto možno na cestovanie za výlety v niektorých prípadoch využiť aj vlakové spojenia.

Úchvatné výlety, napríklad do hlbokého kaňonu Verdon

Ak sa budete chcieť od pobrežia pozrieť na individuálny jednodenný výlet do vnútrozemia a pritom sa aj osviežiť skokom do priezračnej vody, zavítajte k jazeru Sainte Croix, do ktorého ústi rieka Verdon a nebudete ľutovať. Požičajte si tu napríklad vodný bicykel alebo kajak a vydajte sa na prieskum najhlbšieho kaňonu v Európe. Jednodňový výlet môžete podniknúť napríklad aj na obľúbený ostrov Porquerolles s romantickými plážami, ktorý je prístupný loďou z prístavu Miramar v La Londe les Maures.

Enogastronomická nirvána pre labužníkov a gurmánov

Azúrové pobrežie je nielen miestom odpočinku na rozpálenej pláži, ale aj miestom mnohých výborných reštaurácií so špecialitami z čerstvých rýb a všemožných plodov mora. Vyskúšajte napríklad tradičnú provensálsku rybiu polievku bouillabaisse (čítaj bujabéza) alebo ochutnajte výborný pokrm z dusenej zeleniny zvaný ratatouille (čítaj ratatuj). V jednotlivých letoviskách sa tiež konajú pravidelné trhy s ovocím, čerstvými rybami a rozličnými miestnymi produktmi. A aby sme nezabudli! Kvalitnému vínu sa tu na juhu Francúzska jednoducho nevyhnete. S pohárom pekného vína v ruke si budete na kolonáde pri západe slnka pripadať ako filmová hviezda.

Saintes-Maries-de-la-Mer je hlavným mestom regiónu Camargue v delte rieky Rhôny. Populácia len s 2495 obyvateľmi prevažne dôchodkového veku v ospalom prímorskom meste v lete vzrastie výrazne cez 50 tisíc. Kataster tejto kedysi rybárskej a farmárskej obce obsahujúcej početné mokrade, močiare a lagúny v kúzelné riečne delty je natoľko rozsiahly, že rozlohou zo všetkých miest metropolitného Francúzska predčí len susedné Arles. S tým ho spája aj postava maliara Vincenta van Gogha, ktorý tu namaľoval niekoľko obrazov, vrátane Ulica v Saintes-Maries z roku 1888.

Sanary-sur-Mer je krásnym prístavným mestečkom, ktoré sa nachádza asi 12 km od Toulonu. Vďaka príjemnej piesočnatej pláži v zátoke Bandol, ktorá láka k odpočinku, kúpaniu a prevádzkovaniu rôznych vodných športov, je ideálnym miestom pre letnú dovolenku pri mori. Večerné prechádzky romantickými uličkami mestečka alebo pravidelné kvetinové trhy si nenechajte ujsť. Tipom na výlet môže byť návšteva malebného ostrovčeka Îles des Emebiez s úchvatnou prírodou alebo oceánografických inštitútom Paula Ricarda.

La Londe les Maures je menšie mestečko neďaleko známejšieho Hyères, kde vám ponúkame 2 susediace rezidencie odlišného komfortu. Pláže sú tu piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora. Ak trochu prejdete za prvý skalnatý útes, ocitnete sa na ďalšej dlhej divokejšej a menej navštevovanej pláži, kde môžete ľahnúť do tieňa všadeprítomnej pínie.

Gassin je mestečko uprostred polostrova St. Tropez. Samotná rezidencia Caesar Domus je potom len pár minút od peknej piesočnatej pláže s výhľadom do zálivu Tropez a na letovisko St. Maxime. Na výlet vyrazte do susedného nablýskaného "policajného" mestečka St. Tropez kde je nové múzeum venované práve týmto už kultovým filmom, alebo do Port Grimaud, ktorému sa prezýva francúzske Benátky.

Saint-Raphaël je obec v departmente v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur. Tesne západne s ním susedí staršie mesto Fréjus a spoločne tvoria aglomeráciu známu ako Fréjus Saint-Raphaël. Vďaka vynikajúcej klíme sa obec vyvinula už v 19. storočí v obľúbený prímorský rezort, často navštevovaný umelcami, športovcami a politikmi.

Zátoka Golfe-Juan, nachádzajúca sa neďaleko známejších destinácií Antibes a Cannes, ponúka turistom krásne dlhé piesočnaté pláže a možnosť prechádzok na palmovej promenáde. V tejto zátoke začína Napoleonova cesta, po ktorej vojvodca smeroval do Paríža potom, čo sa tu s 600 mužmi 1. marca 1815 vylodil po úteku z Elby.


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Brescia, Piacenza, Savona, Nice, Antibes, Golfe-Juan, Saint-Raphaël, Saint-Tropez (Gassin), La Londe les Maures, Sanary-sur-Mer

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Brescia, Piacenza, Savona, Nice, Antibes, Golfe-Juan, Saint-Raphaël, Saint-Tropez (Gassin), La Londe les Maures, Sanary-sur-Mer

Brno, Znojmo, Hollabrunn, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Brescia, Piacenza, Savona, Nice, Antibes, Golfe-Juan, Saint-Raphaël, Saint-Tropez (Gassin), La Londe les Maures, Sanary-sur-Mer

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?