NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY

Cattolica ako najjužnejšie stredisko rovinatej oblasti Riviera romagnola, hraničiace s členitejším pobrežím regiónu Marche


populárne, živé a prestížne letovisko talianskej Jadranskej riviéry


história mesta siahajúca až do 2. storočia pred naším letopočtom


turistický boom Cattoliky datumúji sa už do 19. storočia


mondénny rezort navštevovaný mnohými známymi osobnosťami


na námestí Piazza Primo Maggio obľúbená „spievajúca fontána“


vyhľadávaný prístav s mnohými kotviacimi luxusnými jachtami


veľmi vysoký štandard služieb a nadmieru pestrá paleta aktivít


pre rodiny s deťmi veľké množstvo atraktívnych zábavných parkov


excelentná poloha letoviska vzhľadom k výletom do okolia


Cattolica - krásne letovisko talianského Jadranu na pomedzí nížiny a hôr


Cattolica je obľúbené prímorské stredisko talianskej adriatickej riviéry. Cattollica leží v kraji Emilia Romagna v provincii Rimini a je najjužnejším letoviskom oblasti zvanej Riviera Romagnoli. Susedné Gabicce Mare je naopak najsevernejším prímorským strediskom oblasti Marche (provincia Pesaro a Urbino).


V Cattolice tiež končí ploché pobrežie, typické pre celý pás Jadranu, 200 kilometrov južne od Benátok. Miestna časť Gabicce, zvaná Gabicce Monte, leží, ako už názov napovedá, na kopci nad morom a predurčuje tak členitejšie pobrežie regiónu Marche pokračujúce ďalej na juh k Pesaru. A práve na tejto pahorkatine sa rozkladá chránené prírodné územie Parco naturale regionale del Monte San Bartolo, obľúbený cieľ prechádzok z Cattoliky i Gabicce.


Poloha na pomedzí krajov Emilia Romagna a Marche výhodou pre výlety do okolia


Veľmi výhodná je poloha oboch letovísk vzhľadom výletom do okolia a zábave. Len 23 kilometrov severne leží Rimini, bezkonkurenčne najrušnejší prímorský rezort talianskeho Jadranu. Spolu s 9 km vzdialeným Riccione (s ktorým Cattolicou spája pohodlná cyklotrasa) a susedným Misano Adriatico tak tvorí doslova prázdninovú aglomeráciu, charakterizovanú veľmi pestrou škálou aktivít a lákadiel od delfinária, aquaparkov a zábavných parkov pre malé aj veľké až po okruh Moto GP v Misano.


Nákupný raj menom Republika San Marino na dosah


Poloha na úpätí Apenín pod vrcholom Monte Titano zase vyzýva k návštevám nákupného raja menom Republika San Maríno, bezcolnej zóny a najmenšou republikou na svete. Bez problémov sa tam autom dostanete za pol hdoinz.


Viace pokoja než v preplnených susedných strediskách Rimini a Riccione


Pre milovníkov bujného života a aktívnej dovolenky je tak Cattolica veľmi dobrou voľbou, keď však zároveň poskytuje o niečo viac pokoja a intimity než pulzujúce Rimini. Je tu menej diskoték a taktiež nočná automobilová prevádzka je o poznanie menej rušná.


Atraktívne piesočnaté pláže s vynikajúcim zázemím


Charakter pláží sa nijako nelíši od Rimini, až na to, že kopce dvíhajúce sa od mora k Gabicce Monte (tzv. Promontorio di Fiorenzuola di Focara) tvoria atraktívnejšiu kulisu od Benátok až po Riccione. Aj v Cattolice teda nájdeme veľmi dobre udržiavané piesočnaté pláže s perfektným zázemím.


Historia spojená s Rimini


Prvé písomné zmienky o Cattolica pochádzajú z 2. storočia pred naším letopočtom, oblasť však bola osídlená už ďaleko skôr. V stredoveku vládla Cattolike rovnako ako Rimini rodina Malatesta.


Rozmach však zažila až v 19. storočí, kedy si tu bohatí Boloňani začali stavať letné sídla. Už v 30. rokoch 20. storočia sem jazdilo okolo 20.000 turistov ročne. Po 2. svetovej vojne sa potom spolu so susedným Riccione stala Cattolica letoviskom, ktorého sláva nevädne dodnes.


Pestré vyžitie aj mimo pláže


Na námestí Piazza Primo Maggio nájdete populárnu "spievajúcu fontánu". Jej predstavenie prebieha v lete každý večer. Toto námestie je srdcom Cattoliky a je plné obchodíkov, reštaurácií, kaviarní. Láka aj návšteva prístavu, kde pravidelne kotví veľké množstvo luxusných jácht.


Najnovším lákadlom Cattoliky je veľké morské akvárium "Le Navi", ponúkajúce návštevníkom unikátne pohľady na podmorský život. Celkovo ponúka Cattolica veľmi rozumný mix medzi dostatkom zábavy aj pokoja a relaxácie na dovolenke.


more a pláže


pláže Cattoliky sú od letoviska Gabicce Mare oddelené jachtovým prístavom.  Charakteristikami sa nelíšia od severnejšie položených stredisiek; sú tvorené jemným pieskom, v priemere dosahujú šírky okolo 50 m a od voľného mora ich delia vlnolamy; poskytujú pozvoľný a bezpečný vstup do mora, ideálnym pre malé deti a neplavcov. Hladina pri brehu je vďaka vlnolamom stále pokojná. Voda je tu najčistejšia v rámci celej provincie Rimini. Miesta vhodné pre potápanie sa nachádzajú až v najjužnejšej časti Gabicce Mare. V tunajšom mori nežijú nebezpečné živočíchy. K dispozícii sú tu ako verejné pláže tak aj súkromné. Na každodenne udržiavaných súkromných plážach si možno prenajať plážový servis, k dispozícii sú tu bary, sociálne zariadenia, sprchy a u niektorých aj reštaurácie, športové zázemie (ihrisko na loptové športy, lodičky, vodné bicykle atď.), detské ihriská, animačné programy, plavčíci a pod. Voľných pláží je výrazne menej, nájdete ich spravidla na okrajoch každého strediska, možno si na ne priniesť čokoľvek vrátane vlastných slnečníkov, ale nie sú pravidelne upravované a nemajú sociálne zariadenie. Obľúbená je malá pláž Vallugola pod kopcami Promontorio Fiorenzuola di Focara južne od Gabicce - je tu malý prístav a niekoľko výborných rybých reštaurácií.


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena, Bologna, diaľničný zjazd Cattolica, Cattolica
České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, diaľničný zjazd Cattolica, Cattolica
Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, diaľničný zjazd Cattolica, Cattolica

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?