NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Lido di Savio – pokojné stredisko južne od Ravenny s atraktívnym okolím


Lido di Savio je lesom obklopené letovisko na jadranskom pobreží v kraji Emilia Romagna 3 km severne od Cervia a 20 km južne od Ravenny, pod ktorú administratívne patrí. Od severnejšie ležiaceho strediska Lido di Classe je oddelené riečkou Savio, ktorá mu dala meno. Najmä rodiny s deťmi ocenia krásne široké piesočnaté a tiež oproti rušnému Milano Marittima podstatne pokojnejšie pláže.


Cervia / Milano Marittima – mimoriádne prestížne adresy pre dovolenku


Bezprostredne susediace letné stredisko Cervia / Milano Marittima patrí za jedno z najprestížnejších miest na celej Jadranské riviére.


Cervia je mesto starovekého pôvodu s 28 tisíc obyvateľmi. Vo svojej Božskej komédii ju spomína už Dante Alighieri. Názov mesta podľa legendy pochádza od arcibiskupa z Lodi, ktorý pri prechádzke tunajšími lesmi narazil na jeleňa (taliansky cervo), ktorý pred ním na znamenie úcty pokľakol. Historicky sa tunajšie obyvateľstvo zaoberalo poľnohospodárstvom, rybolovom a výrobou soli. A práve tzv. saliny, z ktorých získavali soľ už starí Etruskovia, a ktoré sú vďaka svojej historickej hodnote chránenou kultúrnou pamiatkou, si môžeme u Cervia prezrieť. V miestnom Soľnom múzeu sa dozviete všetko o výrobe soli, nachádza sa tu aj unikátny soľný kryštál vážiaci 15 kg.


Jemný piesok na plážach a nočný život lákajúci aj celebrity


Dnes vďačí Cervia svojmu ohlasu predovšetkým piesočnatým plážam s jemným pieskom a čistému moru. Najznámejšou časťou mesta, kde sa koncentruje letný prázdninový život a tiež najlepšie hotely a reštaurácie, je Milano Marittima, teda v preklade prímorský Miláno. Ako názov evokuje, vďačí táto mestská časť za svoje pomenovanie Miláňanom, ktorí sem už od začiatku 20. storočia s obľubou jazdili a naďalej jazdia tráviť svoje dovolenky, a to vrátane celebrít, ako sú dnes súčasní aj bývalí hráči milánskych a turínskych futbalových veľkoklubov. V meste tak nájdete krásne vily, parky a záhrady, ktoré vytvárajú malebnú atmosféru letoviska. Turistické rezidencie sa bez problémov začlenili do okolitej krásnej prírody a Milano Marittima je dnes skutočným príkladom dokonalého záhradného mesta. Všadeprítomné borovice poskytujú príjemný tieň pre prechádzky po mestečku. 30 hektárov lesa priliehajúceho k Cervii je chránených ako prírodný park, kam sa môžete vydať po náučnom chodníku za pozorovaním typickej pobrežnej flóry a fauny. Tunajšie čisté more potom priamo nabáda na kúpanie alebo na prevádzkovanie vodných športov. Milano Marittima však samozrejme ponúka aj bujarý nočný život. Môžete navštíviť ako početné bary a krčmičky, tak aj diskotéky a herne, alebo si zájsť na pokojnú večeru do jednej z mnohých tunajších vyhlásených reštaurácií.


Nespočetné množstvo možností zábavy, aktivít a poznánia pre každého


Lido di Savio, ale pochopiteľne aj Cervia a Milano Marittima sú tiež vynikajúcimi východiskami pre zaujímavé výlety do okolia. Veľmi pohodlne je odtiaľ dostupná Apeninská hora Monte Titano s miniatúrnou republikou San Marino, ľahko autom či vlakom do polhodiny dôjdete do Rimini, najrušnejšieho prímorského letoviska Adriatickom riviéry, do Cesenatico s prístavom od Leonarda da Vinci, alebo na opačnú stranu, teda na sever, do Ravenny alebo Classe, pokladníc byzantskej kultúry.


Vydať sa však tiež môžete na prechádzku do historického centra Cervia. Tu sa nachádzajú početné kostoly svedčiace o bohatej histórii mesta. Z množstva tu konaných kultúrnych a spoločenských akcií je nutné spomenúť ohňostroj, ktorý sa v Milano Marittima koná každoročne 10. augusta na počesť sv. Vavrinca (San Lorenzo).


Tunajšia infraštruktúra je nesmierne bohatá a rozvinutá - napríklad najvyhlásenejší zábavný park Jadranského pobrežia, Mirabilandia, sa nachádza len pár kilometrov od Lido di Savio. Bohaté možnosti športu a zábavy poskytujú aj tunajšie veľmi dobre udržiavané súkromné pláže.


more a pláže


Mnoho kilometrov dlhá pláž je tvorená veľmi jemným pieskom a dosahuje šírku až 40 m. Tunajšie pláže sú tiež vyhlásené pozvoľným vstupom do mora, absolútne ideálnym pre deti a neplavcov. Plávať sa dá spravidla až vo vzdialenosti od 50 do 100 metrov od brehu. Voda tu býva kvôli jemnému piesku pri brehu mierne zakalená, nie je však znečistená. Tunajšie more nie je vhodné pre potápanie a nežijú v ňom nebezpečné živočíchy. K dispozícii sú tu prevažne súkromné pláže, ale tak aj verejné. Na každodenne udržiavaných súkromných plážach si možno prenajať plážový servis, k dispozícii sú tu bary, sociálne zariadenia, sprchy a u niektorých aj reštaurácie, športové zázemie (ihrisko na loptové športy, lodičky, vodné bicykle atď.), Detské ihriská, animačné programy, plavčíci a pod. voľné pláže sú spravidla len na okraji strediska, možno si na ne priniesť čokoľvek vrátane vlastných slnečníkov, ale nie sú pravidelne udržiavané a nemajú sociálne zariadenie. Slniť sa však spravidla dá aj medzi prvým radom slnečníkov pláží súkromných a hranicou mora, použitie vlastných slnečníkov je tu však zakázané.


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

a ďalej

Bologna, diaľnica A 14 smer Ancona, diaľničný zjazd Cesena, Lido di Savio

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?