NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITYobľúbené letovisko na divokom pobreží Riviera del Conero


nepoškvrnená príroda chráneného územia na hore Monte Conero


strmé útesy striedané romantickými zátokami s kúzelnými plážami


priezračné a čisté more, pláže s hrubozrnným pieskom a okruhliakmi


infraštruktúra uspokojujúca potreby i náročných rekreantov


nejširšie možnosti vyžitia pre deti i dospelých od rána do noci


vynikajúca regionálna kuchyňa predovšetkým na bázi rýb a darov mora


golfové ihrisko, aquapark, potápanie či plavby na katamaráne  


množstvo výletov do blízkeho okolia so skutočnými klenotami histórie, ako je veľmi významné pútne miesto Loreto so „Svätou chyžou“


nesmierne pestrá ponuka variánt apartmánového ubytovania


Marcelli di Numana – najkrásnejšie pobrežie talianského Jadranu


Letovisko Marcelli di Numana ležiace v regióne Marche je v povedomí väčšiny Talianov dlhodobo vnímané ako nadmieru prestížne prímorské stredisko radiace sa medzi tie najžiadanejšie strediská na Apeninskom polostrove. Za hranicami Talianska je však Marcelli chápané, a to predovšetkým z dôvodu jeho takmer nulovej propagácie, úplne inak - ako "také bežné" letovisko talianskeho Jadranu. A treba podotknúť, že bohužiaľ. Veď ak porovnáme celé východné pobrežie Talianska od severu až po Gargano a ak vynecháme Gabicce Monte severne od Pesara, tak nám logicky vyplynie, že celé pobrežie je viacmenej podobné. Všade nájdeme rovinatý charakter krajiny, široké piesčité pláže, pozvoľný vstup do mora, proste také Rimini či Lignano. Ale práve tu, od Ancony až po Marcelli, teda na pobreží nazývanom Riviera del Conero, je tomu úplne inak.


Pláže na úpätí prírodného parku Monte Conero


Na južnom okraji Ancony, významného prístavu a metropoly kraja Marche, sa začína dvíhať pohorie, ktoré sa v dĺžke takmer dvadsiatich kilometrov tiahne cez Portonovo a Sirolo ďalej na juh až na pomedzie Numan a Marcelli. Strmé útesy takmer kolmo padajúce k morskej hladine sú striedané romantickými zátokami s väčšinou štrkovými plážami alebo s hrubozrnným pieskom, zmiešané lesy prechádzajú do píniových hájov, zvlnená okolitá krajina zaujímavo kontrastuje s výbežkami Apenín týčiacimi sa v diaľke, stručne zhrnuté - panorámy ako zo žurnálu. A pripočítame k tomu ešte doteraz takmer nepoškvrnenú okolitú prírodu poskytujúcu ideálne podmienky pre nespočetné druhy flóry aj fauny, more ponúkajúce milovníkom rybolovu niekedy až prekvapivé úlovky, aj v roku 1987 na hore Monte Conero zriadený Regionálny prírodný park pretkaný 18 značenými turistickými trasami s celým radom dych-berúcich vyhliadok, tak je výpočet, hlavných argumentov hovoriacich jasnou rečou v prospech Marcelli, takmer naplnený.


Nespočet možností aktívníeho trávenia dovolenky


Opomenúť však nesmieme ani miestne bezmála kompletnú infraštruktúru. Každo-týždenné trhy, typické reštaurácie nielen s vynikajúcou regionálnou kuchyňou predovšetkým na báze rýb a darov mora, nespočetne športových možností a zábavy vrátane neďalekého golfového ihriska, aquaparku, možnosti potápania alebo plavby na katamaráne, ale aj napríklad pestrý výber výletov za poznaním - aj tieto "povinnosti "moderného letoviska súčasnosti tu sú naplnené úplne bezozbytku.


Široké spektrum výletov čiže od „Svatej chýše“ po harmoniky


Ale tunajšia oblasť nie je len súčasnosť. Ba práve naopak. Je to miesto tisícročnej histórie a tradícií, ktoré siahajú až do 6. storočia pred Kristom, kedy Numana bola jedným z najdôležitejších centier gréckeho obchodu. Za zmienku určite stojí aj blízke okolie, ktoré je skutočnou klenotnicou histórie. Nespomenúť nemôžeme predovšetkým jedno z najvýznamnejších európskych pútnických miest - Loreto "Svätú chatrč" (taliansky Santa Casa, označenie pre údajný dom Panny Márie, ktorý bol podľa legendy na konci 13. storočia prenesený z Nazaretu do Talianska), nielen výrobou harmoník zaujímavé Castelfidardo, Recanati ako rodné mesto významného básnika leopardieho, ani históriou a pamiatkami doslova pretkanou Ancony. Miestnou zaujímavosťou je aj skutočnosť, že už v 19. storočí sa Numana a Sirolo stali tiež obľúbeným miestom rímskych šľachtických rodín, ktoré si tu začali zriaďovať svoje letné sídla a začali tak vlastne miestne "turistickú históriu".


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

a ďalej

Bologna, Rimini, Ancona, dialničný zjazd Ancona Sud, Marcelli di Numana

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?