NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY

najrušnejšie a najprestížnejšie letoviská talianskej Jadranskej riviéry


história Riccione siahajúca až do 2. storočia pred Kristom


turistický boom Riccione v druhej polovici 20. storočia


mondénny rezort vyhľadávaný osobnosťami showbusinessu i športu


nebývalo vysoký štandard služieb a prepestrá škála aktivít


koncentrácia prestížnych módnych značiek na hlavných triedach


pre rodiny s deťmi veľké množstvo atraktívnych zábavných parkov


výhodná poloha letoviska vzhľadom k zaujímavým výletom do okolia


gastroturistika za preslávenou vynikajúcou kuchyňou regiónu Emilia Romagna


Riccione - jedno z najprestížnejších letovisiek Jadranskej rivíery


Riccione, mesto s 34 tisíc obyvateľmi, leží v provincii Rimini v kraji Emilia Romagna približne 210 kilometrov južne od Benátok na úpätí Apenín v blízkosti republiky San Marino. Patrí medzi najrušnejšie a najprestížnejšie letoviská talianskej Jadranské riviéry.História Riccione siaha až do 2. storočia pred Kristom, kedy tu vznikla osada pozdĺž antickej cesty via Flaminia vedúcej sem z Ríma (postavená bola okolo roku 220 p.n.l.). Dejiny Riccione boli vždy tesne zviazané so susedným Rimini, takže aj tu od 13. storočia vládla rodina Malatesta, po ktorej sa tu zachovali zvyšky hradu. Potom mesto ovládal až do zjednotenia Talianska v 19. storočí Pápežský štát.


ROZKVET TURIZMU V 20. STOROČÍ


Okolo roku 1880 začal gróf Martinelli prestavovať Riccione po vzore susedného Rimini v prímorské záhradné mesto. V roku 1916 bolo Riccione poničené zemetrasením, však čoskoro po 1. svetovej vojne začalo znovu prekvitať. V roku 1922 sa formálne oddelilo od Rimini a stalo sa samostatným mestom (dnes však možno vďaka prelínajúcej sa zástavbe celej konurbácie hranice oboch miest len ​​ťažko rozlíšiť). "Duce" Benito Mussolini, rodák z neďalekého mestečka Predappio u Forlì, zakúpil v roku 1934 vilu v Riccione a používal ju takmer 10 rokov k svojim letným dovolenkám. Jeho pobyty tu boli vskutku spektakulárne, prilietal hydroplánom a pri pobreží kotvila jeho 75 metrov dlhá loď Aurora, pôvodne delový čln z roku 1904 získaný ako vojnová korisť od Rakúska. Dnes je Mussoliniho vila otvorená verejnosti. 2.svetová vojna nenapáchala v Riccione žiadne škody, preto tu mohol skoro po vojne začať ten pravý turistický boom. Okrem turizmu masového tu rozkvitol aj ten s mnohými osobnosťami sveta showbusinessu, z kultúry a športu, na dovolenky sem jazdili napríklad futbalista Pelé (ten dokonca na svadobnú cestu), speváci Mina, herci Ugo Tognazzi, Gina Lollobrigida, režisér Vittorio De Sica a mnohí ďalší.


Už od 60. rokov 20. storočia je tak Riccione ideálnou voľbou najmä pre tých, ktorí hľadajú veľmi živé letovisko s vysokým štandardom služieb a veľmi pestrou škálou aktivít. Už v roku 1965 tu režisér Dino Risi nakrútil známy komediálny film L'ombrellone (Slnečník, v Československu distribuovaný pod nepresne preloženým názvom Dáždnik), zobrazujúci Riccione ako pulzujúcu turistickú métu. Po roku 2000 mesto zaznamenalo silný dopyt ruskej klientely, čiastočne aj v dôsledku bezprostrednej blízkosti medzinárodného letiska Rimini-Miramare (je oficiálne pomenované po slávnom režisérovi Federico Fellinim, rodákovi z Rimini). Rusi začali v Riccione postupne nahrádzať "historickú" klientelu z Nemecka.Po ruskej kríze spôsobenej medzinárodnými sankciami za anexiu Kremľa však v Riccione počet Rusov citeľne klesol.


Stredisko plné rušného života


Diskotéky pozdĺž pláže v Riccione patria medzi najznámejšie v celom Taliansku. Ich mená ako Cocorico, ľEchoes, il Pascià alebo Peter Pan (leží už v katastri susedného Misano Adriatico) sú pojmy známe snáď všetkým mladým Talianom.

Veľký výber zábavných parkov pre deti i dospelých

Riccione však priťahuje nielen turistov hladných po zábave, ale aj rodiny s deťmi, najmä vďaka veľkému množstvu zábavných parkov, ako je Oltremare, s delfínmi a morskou faunou, alebo Aquafan s vodnými atrakciami. Početné sú v Riccione aj (často medzinárodné) plavecké preteky v novom olympijskom bazéne postavenom v roku 2004. Najmä ženy potom ocenia vysokú koncentráciu najprestížnejších módnych značiek na hlavných obchodných triedach Riccione, ako sú viale Ceccarini, viale Dante a viale Gramsci. Cyklisti si vychutnajú novú cyklotrasu pozdĺž mora (Corridoio Verde Adriatico).


Od roku 2008, kedy bolo otvorené nové kongresové centrum Palazzo dei Congressi, sa Riccione stáva dejiskom aj mnohých významných spoločenských akcií.


Bezkonkurenčná infraštruktúra celého pobrežia


Ak máme však hovoriť o atrakciách Riccione, je nutné sa zmieniť aj o jeho bezprostredných susedoch. V rekreačnej zóne Rimini - Riccione - Cattolica sa tiahne súvislý rad hotelov a ďalších prázdninových ubytovacích kapacít pozdĺž pobrežia bezmála 40 kilometrov a jednotlivé strediská sa vzájomne už prelínajú. Preto tunajšia infraštruktúra sotva nájde konkurenciu v celom Taliansku. Veď napríklad len z veľkých zábavných parkov za hranicami Riccione možno spomenúť Fiabilandia (rozprávkový svet pre najmenších), Taliansko v miniatúre (zábavný park so zmenšenými kultúrnymi a prírodnými pamiatkami Talianska), Mirabilandia (najväčší taliansky lunapark pre malé i veľké u Ravenny) alebo Le Navi (obrie akvárium a náučný park venovaný moriam) v Cattolica. Hlavným argumentom pre letné Riccione však zostáva atraktívne more a dobre udržiavané piesočnaté pláže s dokonalým zázemím. Pridať k tomu však ešte treba vyhliadkové plavby pozdĺž pobrežia, veľmi dobrú dostupnosť po diaľnici, preslávenú výbornú kuchyňu regiónu Romagna alebo množstvo historických pamiatok nabádajúcich k výletom v okolí (napríklad San Marino, Ravenna, Pesaro, Urbino, Cesenatico ...).


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena, Bologna, diaľničný výjazd Riccione, Riccione

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, diaľničný výjazd Riccione, Riccione

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, diaľničný výjazd Riccione, Riccione

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?