NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY


absolútna legenda, hlavné mesto talianskej Jadranskej riviéry


extrémne živé letovisko s vysokým štandardom služieb a pestrou škálou športových, kultúrných i nákupných aktivít


súvislá 40kilometrová rekreačná zóna pozdĺž pobrežia  


množstvo najvýhlásenejších veľkých talianskych zábavných parkov


veľmi dobre udržiavané piesočnaté pláže so širokým zázemím


pozvoľný a bezpečný vstup do mora, ideálny pre deti


vyhliadkové plavby pozdĺž pobrežia či jazda s rybármi


pohodlná dostupnosť po diaľnici, výborná miestna kuchyňa


nepreberné množstvo historicky cenných miest v blízkom okolí


nesmierne bohatá história siahajúca až do dôb antických


Rimini rodiskom najväčšieho talianskeho režiséra F. Felliniho


Rimini - hlavné mesto talianskej Jadranskej riviéry


Rimini, ktoré leží v kraji Emilia Romagna približne 200 kilometrov južne od Benátok na samom úpätí Apenín pod dominantným vrcholom Monte Titano s miniatúrnou republikou San Marino, je bezkonkurenčne najrušnejším prímorským letoviskom Adriatickej riviéry. Ideálnou voľbou je tak predovšetkým pre tých, ktorí hľadajú extrémne živé letovisko s vysokým štandardom služieb a nepreberne pestrou škálou športových, kultúrnych, nákupných aj relaxačných aktivít. Lepšie ako o jednom stredisku je ale na mieste hovoriť skôr o rekreačnej zóne, ktorej je Rimini centrom. Dnes sa totiž súvislý rad prevažne prázdninových kapacít tiahne od centra pozdĺž pobrežia 20 kilometrov oboma smermi a jednotlivé strediská (od severu Bellaria, Igea Marina, Torre Pedrera, Viserbella, Viserba, Rivabella, San Giuliano a Mare, Bellariva, Marebello, Rivazzurra a Miramare) sa viacmenej vzájomne už prelínajú.


Bezkonkurenčná komplexnosť tunajšej infraštruktúry


A tak nie je divu, že po stránke komplexnosti tunajšej infraštruktúry hľadá pobrežia okolo Rimini konkurenciu v celom Taliansku naozaj len veľmi ťažko. Veď napríklad celá rada z najvyhlásenejších veľkých zábavných talianskych parkov sa nachádza práve tu, menovite Fiabilandia (rozprávkový svet pre najmenších), Italia in Miniatúra (zábavný park so zmenšenými kultúrnymi a prírodnými pamiatkami Talianska), Mirabilandia (najväčší taliansky lunapark pre malých i veľkých u Ravenny ), Aquafan (obrý vodný park v Riccione), Atlantica (vodný park v Cesenatico), Oltremare (delfinárium a detský tematický park venovaný morskej faune) v Riccione, alebo Le Navi (najväčšie akvárium Jadranské riviéry) v Cattolica.


Atraktívne more a dobre udržované piesočnaté pláže so širokým zázemím


Tým základným argumentom pre letné Rimini však aj naďalej zostáva atraktívny mora a veľmi dobre udržiavané piesočnaté pláže s takmer až dokonalým zázemím. Ak pripočítame k tomu všetkému ešte vyhliadkové plavby pozdĺž pobrežia, jazdenie na šíre more s miestnymi rybármi, pohodlnú dostupnosť po diaľnici, výbornú miestnu kuchyňu, ktorou je napokon preslávená celá oblasť Emilia Romagna, ideálny mix medzi juho-talianskym temperamentom a severo-talianskou poriadkumilovnosťou alebo nepreberné množstvo historicky nesmierne zaujímavých miest k výletom v blízkom okolí (San Marino, Ravenna, Pesaro, Urbino, Cesenatico ...), bude už zoznam základných ingrediencií kokteilu menom Rimini takmer kompletný.


Bohatá história siahajúca až do dôb antických a množstvo prvotriednych pamiatok


Za zmienku však stojí aj bohatá história Rimini. Staré mesto, ktoré bolo piesočnými naplaveninami počas posledných viac ako 2000 rokov posunuté zo samého pobrežia asi 1 kilometer do vnútrozemia, totiž bolo pod názvom Ariminium založené už v 3. storočí pred naším letopočtom na križovatke antických ciest Via Emilia a Via Flaminia. Z antických dôb sa tu dodnes zachoval Augustov oblúk z roku 26 pred Kristom, Tiberiův most z roku 20 n. l.  a zvyšky amfiteátra. V stredoveku patrilo mesto rodu Malatesta. Medzi najvýznamnejšie dedičstvo tejto epochy sa radí hrad Rocca Malatestiano a chrám Tempio Malatestiano postavený v 15. storočí Leonom Battista Albertim v renesančnom štýle pre Sigismondo Malatesta. Ide o vôbec jedny z prvých renesančných stavieb mimo Toskánska ležiace za Apeninami. V chráme nájdeme vzácny maľovaný kríž od Giotta a cennú fresku znázorňujúcu Sigismonda Malatesta kľačiaceho pred svätým Sigismondim od Piera dalla Francesca. Srdcom starého mesta je námestie Piazza Cavour s radnicou, fontánou Fontana della Pigna, sochou pápeža Pavla V. a románskym Palazzo d'areng. Zabudnúť ale nesmieme ani na Rimini ako rodisko Federica Felliniho, najväčšieho talianskeho filmového režiséra 20. storočia, ktorý "svojmu" mestu venoval nezabudnuteľný film Amarcord.


Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Mnichov, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena

a ďalej

Bologna, diaľničný výjazd Rimini Nord, Rimini

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?