NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Ortler Skiarena – juhotirolský obor stvorený z „trpaslíkov“


Ortler Skiarena je názov pred pár rokmi novovytvoreného skipasu platného pre celý rozsiahly región juhozápadného Tirolska, severotalianskej oblasti v okolí Merana, Bolzana a Vipitena. Rozkladá sa západne od brennerskej diaľnice, na východe hraničí s najrozsiahlejším lyžiarskym celkom v Taliansku Dolomiti Superski a v západnom smere sa tiahne až po hranice so Švajčiarskom. Na severnej strane susedí vysokým horským hrebeňom s Rakúskom a smerom odtiaľ na juh sa za ďalšími horskými masívmi rozkladajú našincovi výrazne známejšie talianske skiregióny Skirama Dolomiti a Alta Valtellina. Ortler Skiarena pozostáva z 15 menších skiareálov, z ktorých 13 leží v Južnom Tirolsku (Rosskopf / Monte Cavallo, Corno del Renon, Reinswald, Merano 2000, Monte S. Vigilio, Val d’Ultimo / Schwemmalm, Plan, Val Senales, Trafoi, Solda, Watles, Malga San Valentino - Belpiano a Maseben), jeden je švajčiarsky (Minschuns v údolí Val Müstair). Celkom Ortler Skiarena zahŕňa 95 prepravných zariadení a až 400 kilometrov zjazdoviek. Aj z týchto čísiel vyplýva, že veľa zo zmienených areálov je, a to aj na talianske pomery, veľmi malých rozmerov. Navzájom nie sú prepojené nielen lyžiarsky, ale, až na výnimky, ani skibusom, a tak je viac ako zrejmé, že konkurencia, vzhľadom k Dolomiti Superski „za diaľnicou“, je veľmi ťažká.


Vyberáme pre Vás to najlepšie


Tomuto zodpovedá i zastúpenie v našom katalógu, kde oproti všetkým 12 strediskám Dolomiti Superski ponúkame ako výber z Ortler Skiareny len 2. Reinswald i Val Senales sú strediská, ktoré síce nikoho neohromia svojim rozsahom, ale ktoré celkom určite dokážu, a to nielen z finančného hľadiska, milo prekvapiť. Pokiaľ využijete priaznivú dojazdovú vzdialenosť tejto oblasti z ČR a SR, tak Vám garantujeme, že sa tu budete cítiť skutočne ako doma – napokon ešte pred 102 rokmi patrilo Južné Tirolsko rovnakému štátu ako my, teda Rakúsko-Uhorsku. Príjemné posedenia s pravou juhotirolskou kuchyňou miešajúcou vplyvy talianskej i rakúskej, s kvalitnými vínami z údolia Adiže i s miestnym schnappsom sa celkom určite zaradia medzi nezabudnuteľné zážitky.


Val Senales – ľadovcové lyžovanie v stopách Ötziho


Val Senales (v roku 1991 tu našli viac ako 5 tisíc rokov starú múmiu pravekého človeka „Ötziho“) sa radí medzi najvyššie položené strediská v Taliansku vôbec a zároveň sa ako jedno z mála môže pýšiť kvalitným lyžiarsky využiteľným ľadovcom. Značná nadmorská výška a freeridové možnosti, ktoré značne presahujú oficiálnych 42 kilometrov upravovaných tratí, sú hlavné devízy tohto pomerne izolovaného údolia. Visutá kabína Vás z mestečka Maso Corto vynesie do závratnej výšky 3.212 m n. m. len za 6 minút a Vy si v kráľovstve večného snehu môžete užívať lyžiarske podmienky takmer počaas celého roka. Ani v priebehu hlavnej sezóny tu nebýva preplnené, a tak si môžete užiť napríklad atraktívny 8 km dlhý Schmugglerabfahrt alebo „pašerácky zjazd“ vedúci až hlboko do údolia.

Reinswald – menší, ale o to „vychytanejší“ areál

 


 

Reinswald, jeden z najmenších areálov Ortler Skiareny, je možné charakterizovať slovami rodinný, pestrý, príjemný a technicky „vychytaný“ do posledného detailu. Je až prekvapujúce, koľko aktivít je tu možné realizovať. K doslova nezapomenuteľným zážitkom tu napríklad patrí nočné sánkovanie počs úplnku.

 


 

Najspokojnejšie tu však budú Vaše deti, o ktoré je v Reinswalde postarané na skutočne profesionálnej úrovni. K tomu je nutné pripočítat dostatočnú nádielku príodného prašanu, umocnenú naviac perfektným umelým zasnežováním, dokonalú upravenosť tratí, moderné lanovky a viac než jednoduchú dostupnosť počac cesty zo SR a ČR.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?